DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

ZESTAW MIX Pięciu Pięknych i Wysokich Traw do ogrodu

W PRZYPADKU BRAKU KTÓREGOŚ Z MISKANTÓW WYSYŁAMY 

JESZCZE JEDNĄ TRAWĘ PAMPASOWĄ

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

ZESTAW ZAWIERA NASTĘPUJĄCE TRAWY:

----------------------------------------------------------------------------------------

Trawa pampasowa BIAŁA ALBO RÓŻOWA

Cortaderia selloana

TRAWA ZE WZGLĘDU NA SWOJĄ WIELKOŚĆ PRZYCINANA DO WYSYŁKI,

LEPIEJ SIĘ WTEDY PRZYJMUJE.

Trawa pampasowa należy do najpiękniejszych traw ozdobnych, uprawianych w naszym klimacie. Jej puszyste, niezwykle okazałe kwiatostany pojawiają się pod koniec lata lub wczesną jesienią i stanowią interesujące urozmaicenie ogrodowych kompozycji w okresie, gdy większość kwiatów już przekwita. Roślina cechuje się długimi, wąskimi, zielonymi liśćmi łukowato przewieszającymi się na zewnątrz kępy.

W zależności od warunków środowiskowych roślina osiąga 1-2 m wysokości i szerokość zbliżoną do 1 m. Pędy trawy pampasowej zakwitają we wrześniu i w październiku.

 

 

 

 

 

Miskant MORNING LIGHT 

 

CENA DOTYCZY SADZONEK Z DONICZKI P9

Sadzonki dobrze ukorzenione, dla bezpieczeństwa wysyłane bez doniczek

 

Miskanty chińskie dobrze prezentują się zarówno samodzielnie, jak i jako tło dla innych roślin.

Tworzy wąskie u podstawy i szerokie u góry kępy dorastające do 1,5 m wysokości. Cechą charakterystyczną tej trawy są długie, bardzo wąskie liście, niemal nitkowate na wierzchołkach,  wygięte , srebrzyste. Liście poruszają się nawet przy lekkich podmuchach wiatru. Jesienią przebarwiają się i powoli zasychają. Pozostawione na zimę zdobią ogród niemal do samej wiosny. ‘Morning Light’ w przeciwieństwie do innych popularnych odmian miskantów w naszym klimacie nie kwitnie. Brak kwitnienia może być w pewnych okolicznościach zaletą – roślina nie jest zbyt wysoka, jej forma pozostaje przez wiele miesięcy niezmienna ale przede wszystkim tego typu odmiany są bezpieczne dla osób uczulonych na pyłki traw – skoro nie kwitną, nie tworzą pyłku.

 

Odmiana ‘Morning Light’ jest dosyć odporna na mróz, jedynie w najchłodniejszych rejonach kraju, na północnym wschodzie, może przemarzać i tam warto ją zabezpieczyć na zimę poprzez obsypanie podstawy rośliny korą, trocinami, suchymi liśćmi lub słomą. Wiosną trzeba kopczyki usunąć, a zeszłoroczne, zaschnięte pędy obciąć nisko przy ziemi. Wokół roślin można rozsypać kompost albo zastosować uniwersalny nawóz wieloskładnikowy. W odróżnieniu od wielu innych gatunków traw nie jest ekspansywny.

 

Miscanthus Chiński Flamingo - czerwony

Bardzo efektowny wysoki Miskant Chiński Flamingo. jest bardzo podobny do Miskanta Gracilimusa.

Ma podłużnie, szersze, przewieszające liście. Kwiaty ozdobne przewieszające wiechy o zabarwieniu różowym.

Nie szaleje po ogrodzie, ale ustawicznie się rozrasta po obwodzie kępy w miejscu, gdzie został posadzony.

  • wysokość- Osiąga wysokość 120 (kępy liści) do 180cm (w czasie kwitnienia) przy szerokości 60-80cm
  • kwiaty- przewieszające wiechy, koloru lekko różowym
  • kwitnie- VIII- X
  • liść- zielony w różnej szerokości, podłużne, kremowe pasy
  • stanowisko- słoneczne, półcieniste
  • gleba- rosną wszędzie, ale najlepiej na żyznej/ próchnicznej,średnio wilgotnej, o odczynie zbliżonym do obojętnego
  • sadzimy- 3 szt na m²
  • zastosowanie- pojedynczo na tle trawnika, jako zielony parawan, żywopłot, na mieszanych rabatach bylinowych, w dużych donicach na tarasy, balkony, do zasuszania

 

Miskant Variegatus 

 

‚Variegatus’ wśród wielu odmian miskantów wyróżnia się niebywałymi rozmiarami i białym obrzeżeniem liści. Kępy osiągają nawet 2 m wysokości i zachowują dość zwarty, przewieszający się pokrój, który pięknie podkreślany jest przez biało obrzeżone, szerokie liście. Jedna z nielicznych odmian miskanta o białych brzegach liści, które nadają całej kępie świetlistego uroku od wiosny do samej jesieni. W warunkach Polskiego kliematu zakwita rzadko, dlatego lepiej ją traktować jako odmianę ozdobną z jasnego ulistnienia.

 

 

 

Miskant Chiński Strictus - wysoka trawa paskowana

Miscanthus sinensis ‘Strictus’, znany również pod synonimiczną nazwą łacińską Miscanthus sinensis var. zebrinus strictus tworzy duże, gęste kępy o wysokości do 2 metrów. Bardzo efektowne liście są równowąskie, zielone i ozdobione poprzecznymi, kremowo żółtymi, dosyć szerokimi paskami. Liście dorastają do metra długości, są podobne do liści odmiany ‘Zebrinus’, ale w odróżnieniu od nich, są bardziej wyprostowane.

 

Miskant Chiński Strictus charakteryzuje się zwartym, wzniesionym pokrojem. W rejonach o długim okresie wegetacji, pod koniec lata ze szczytów źdźbeł wyłaniają się różowe kwiatostany.

Miscanthus sinensis strictus - wymagania

 

MISKANT preferuje gleby żyzne, o pH lekko kwaśnym lub obojętnym, stanowiska słoneczne, zaciszne i osłonięte. Stale wilgotna gleba gwarantuje szybki, bujny wzrost, natomiast zdecydowanie należy unikać miejsc suchych lub podmokłych. W pierwszym roku uprawy warto zabezpieczyć rośliny na zimę. Najlepiej obsypać kępy traw korą, trocinami, liśćmi lub słomą. Wiosną trzeba kopczyki usunąć, a zeszłoroczne, zaschnięte pędy obciąć nisko przy ziemi. Wokół roślin można rozsypać uniwersalny nawóz wieloskładnikowy.

 

Trwałość i długowieczność to kolejne zalety tej cennej odmiany. Rośliny posadzone w jednym miejscu dobrze rosną i zachowują ładny pokrój przez wiele lat.

 

W naszej ofercie posiadamy również profesjonalne nawozy do roślin ogrodowych

 

 

 

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

 

ZESTAW MIX Pięciu Pięknych i Wysokich Traw do ogrodu

Kod produktu: Zestaw Ogród
Cena: 89.99 PLN
Czas realizacji: 3 dni
Adres e-mail

Cena dotyczy sadzonek w doniczce P9

DLA BEZPIECZEŃSTWA WYSYŁANE BEZ DONICZEK

 

Zestaw Pięciu Wysokich i Pięknych Traw do ogrodu

zawiera:

 

- Miskant FLAMINGO 1szt

- Miskant Variegatus albo Cosmopolitan -1szt

- Miskant Strictus lub Zebrinus - 1szt

- Miskant Morning Light albo Gracillimus 1szt

-Trawa Pampasowa Biała lub Róż Losowo-1szt

 

UWAGA!!!

!!!    W PRZYPADKU BRAKU DOSTĘPNOŚCI JAKIEGOŚ MISKANTA WYSYŁAMY JESZCZE JEDNĄ TRAWĘ PAMPASOWĄ !!!

----------------------------------------------------------------------------------

 

ZAARANŻUJ SWÓJ OGRÓD

WEDŁUG SWOJEGO POMYSŁU :)

 


 

KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

 

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.