Zakres cenowy
Sortowanie

 

Bliny ozdobne

Byliny ogrodowe to rośliny wieloletnie, które stanowią bardzo ważny element dekoracji przydomowych zielonych obszarów. Wyróżniają się zarówno pięknem kwiatów, jak i liści. Byliny ogrodowe ozdobne doceniane są ponadto za długi czas kwitnienia - trwa on nawet przez kilka miesięcy. Ich dużą zaletą, przynajmniej niektórych gatunków, jest mało wymagająca pielęgnacja. Poradzą sobie z nią nawet niedoświadczeni i początkujący ogrodnicy.


CZYTAJ WIĘCEJ

Pokaż filtry


123...

Byliny ozdobne pojawiają się często jako główni bohaterowie ścieżek ogrodowych, rabat i podjazdów, a także dekoracji wejścia do budynku. Bardzo szybko i w niezwykle krótkim czasie nadają przestrzeni konkretnego charakteru i stylu, zmieniając ją w niezwykłe miejsce – kolorowe, kwieciste i bardzo przyjemne dla oka. 

Najpopularniejsze byliny do ogrodu

Jeżeli zastanawiasz się nad swoimi pierwszymi bylinami ogrodowymi, to polecamy najpopularniejsze i najczęściej wybierane gatunki, które z pewnością ułatwią Ci początki dekoracji Twojego ogrodu. Wśród nich są z pewnością liliowce, które bardzo dobrze sprawdzają się we wiosennych dekoracjach ogrodowych. Są dostępne w różnych odmianach i kolorystyce. Najpopularniejszym z nich jest Liliowiec Stella D'oro. Od czerwca przez długi czas ukazują się kwiaty na wyniosłych szypułkach. Ta karłowata odmiana dorasta do 40 cm. Innym bardzo popularnym liliowcem jest Strawberry Candy. Ten Hemerocallis przepięknie prezentuje się zarówno w ogrodzie, jak i wokół oczka. Liliowce pięknie zdobią każdą przestrzeń swoimi barwnymi kwiatami. 
Do ciekawych bylin zaliczana jest również Trytoma Limelight, nazywana płonącą żółtą pochodnią. Jest to niesamowita roślina późno i długo  kwitnąca aż od czerwca do października.  Trytoma jest długowieczną byliną i rośnie w tym samym miejscu przez wiele lat.  Trytomę najlepiej sadzić w wyeksponowanych miejscach, gdzie jej blask i uroda będzie najlepiej zaprezentowana

Jeżeli szukasz bylin ogrodowych ozdobnych do obsadzenia oczka wodnego, to zdecyduj się na Tułacza sercowatego Chameleon bądź Tułacza Ptrolistkę. Jest to atrakcyjna bylina o czerwono-żółto-zielonych sercowatych liściach i niepozornych białych kwiatostanach. Swoją wyjątkowością zachwyca również zapach pomarańczy. Jest byliną zadarniającą, która świetnie prezentuje się na rabatach jako wypełnienie pomiędzy wyższymi bylinami. Zalecana jest także do obsadzania oczek wodnych lub błotnistych terenów.

Jak sadzić byliny ozdobne? 

To, kiedy sadzimy byliny ozdobne do ogrodu, zależy od ich gatunku i czasu kwitnienia. Możemy je kupić od wiosny do jesieni, wybierając takie, które w danym miesiącu sprawdzą się najlepiej. Kiedy jest sucho, czyli latem, konieczne jest ich dobre nawadnianie, w przeciwnym razie istnieje duże ryzyko ich przesuszenia. Nie powinno się też sadzić bylin w pełnym rozkwicie, ponieważ wpływa to na rośliny bardzo osłabiająco. Jeżeli byliny do ogrodu kwitną od połowy lata do jesieni, to sadzimy je wiosną. W przypadku kiedy kwitną od wiosny do lata, to sadzenie niech odbywa się jesienią. Sprawdź także inne rośliny ogrodowe dostępne w naszej ofercie, np. funkie czy trawy ozdobne.

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.