Zakres cenowy
Sortowanie

 

Rośliny błotne i bagienne strefa 0-10

Podczas sadzenia roślin w oczku wodnym należy szczególną uwagę zwrócić na jego głębokość. W końcu w zależności od niej będziesz wiedzieć, jakie sadzonki warto wybrać. Rośliny strefy bagiennej nazywane są helofitami i należy je umieścić tuż przy brzegu. Ich naturalnym środowiskiem jest właśnie tzw. strefa przejściowa, znajdująca się pomiędzy wodą a lądem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pokaż filtry


123...

Jak i gdzie sadzić rośliny bagienne?

Wiele osób uznaje, że to właśnie rośliny błotne odgrywają decydującą rolę w kształtowaniu wyglądu, a co za tym idzie - stylu oczka wodnego. Warto zaznaczyć, że rośliny błotne i bagienne należy sadzić w miejscach, których głębokość nie przekracza 10-30 cm. Oznacza to, że można zagospodarować nimi zarówno strefę błotną oczka, jak i strefę wody płytkiej, ale też nabrzeżną. Zdecydowanie nie może zabraknąć w Twoim oczku wodnym tego typu roślin.

Piękne i praktyczne rośliny błotne do oczka wodnego

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że rośliny bagienne mogą pełnić wiele różnych funkcji? Z jednej stronie z powodzeniem ozdabiają całe oczko i wzbudzają zachwyt. Wśród takich gatunków można wymienić na pewno takie gatunki, jak tatarak zwyczajny paskowany, kaczeniec żółty, rozpław sercolistny czy choćby irys laevigata. Jednak trzeba też zwrócić uwagą na rośliny błotne i bagienne pełnią też funkcję oczyszczającą . Poprzez korzenie pobierają nadmiar nawozów, przyczyniając się tym samym do ograniczania rozrostu glonów i utrzymywania przejrzystej wody w oczku. 
Znajdź u nas rośliny bagienne do oczka, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania, i już teraz dokonaj zakupu w naszym sklepie internetowym. Zaprojektuj w sposób przemyślany, zjawiskowy i prawdziwie zróżnicowany oczko wodne w swoim ogrodzie. Przejrzyj naszą ofertę i wybierz starannie wyhodowane sadzonki, które już wkrótce ozdobią Twój zbiornik wodny. 
Sprawdź także do kompletu rośliny przybrzeżne i rośliny strefy głębokiej.

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.