DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Zestaw 13 Roślin Pływających do Oczka wodnego

 

1.Wywłócznik Okółkowy

Wywłócznik jest dobrym natleniaczem wody, oraz daje schronie drobnym zwierzętom wodnym. MROZOODPORNY Rodzima natleniająca, oczyszczajaca i dekoracyjna roślina podwodna. Zalecana głębokość sadzenia 30-60 cm. Rozrasta się szybko. Kępy wywłócznika okółkowego są doskonałym tarliskiem dla ryb. 

2.Rogatek sztywny Jest jedną z najstarszych i najpopularniejszych roślin w Polsce. Roślina ta ma bardzo piękne i mocno postrzępione podwodne liście o bardzo atrakcyjnym jasno zielonym kolorze. Czasami, gdy pęd dociera do powierzchni, wytwarzane są również liście pływające. Gdy roślina zaczyna się płożyć po powierzchni wody, można ją przyciąć, a odciętą część wsadzić do podłoża.

3.Salwinia pływająca Pływająca paproć wodna, która pokrywa powierzchnię wody gęstym, zamszowym kożuszkiem dodając sadzawce ciekawej faktury i szmaragdowozielonego koloru. Delikatne włoski pokrywające wierzch liści chronią salwinię przed wodą - jest to jeden z wielu sposobów praktykowanych przez rośliny na pozbywanie się wody z wierzchniej powierzchni liści: kropla na liściu to doskonała soczewka, która umożliwiłaby słońcu wypalanie dziur.

4.Gałęzatka Kulista

Jest to ozdobny glon , cenionych przez akwarystów oraz właścicieli oczek wodnych  ze względu na szybki wzrost, walory dekoracyjne oraz wchłanianie dużych ilości związków azotowych i fosforowych. Posiada kształt zwartej, intensywnie zielonej kuli o średnicy do  około 15 cm, którą tworzą niezliczone, cienkie, nitkowate plechy, składające się z szeregu drobnych komórek, zajmujących każdą wolną przestrzeń w obrębie kuli. Gałęzatka przytwierdzona do podłoża, korzeni lub kamieni może też rosnąć w formie innej niż kulista - tworzy wtedy piękne trawniczki. Rozmnaża się poprzez podział rośliny na dwie nowe.Roślinę umieszczamy na powierzchni wody w akwarium badź w oczku wodnym. Należy unikać zacienienia całej powierzchni akwarium.

5. Jaskier pływający

Posiada rozgałęzioną łodygę, z której wyrastają dwa rodzaje liści. Liście pływające mają nerkowaty kształt i osadzone są na długich ogonkach. Złożone są z trzech do pięciu klap, które mają ząbkowane krawędzie. Liście podwodne podzielone są kilkakrotnie na nitkowate i ostro zakończone odcinki, które są wiotkie i podatne na ruchy wody. Rosną na stosunkowo krótkich ogonkach. Kwiaty na długich szypułkach wyrastają nad powierzchnię wody. Płatki korony są białe z żółtą nasadą. Długie włoski pokrywają dno kwiatowe.

6. Okrężnica bagienna

To bylina wodna o łodydze zanurzonej, rozgałęzionej, długości 70 cm i zakorzenionym w dnie kłączu. Liście okrężnicy są grzebieniaste, ustawione w okółkach lub naprzeciwległe, 5–8 cm długości, żywo zielone.

Okrężnica bagienna kwitnie od maja do lipca. Kwiaty okrężnicy bagiennej są okazałe, białoróżowe, ustawione okółkowo w wyprostowanym kwiatostanie długości do 30 cm.

7,Żabiściek pływający.

Roślina pływająca po powierzchni wody. Liście okrągłe, rozłogami połączone w rozetkę. Drobna mała roślinka szybko się rozrastająca. Żabiściek pływający kwitnie na biało od maja do sierpnia. Kwiaty małe, niepokaźne. Zimotrwała, na rozłogach tworzy turiony, które odpadają od rośliny i zimują na dnie zbiornika. Turion (pąk zimowy, pąk przetrwalny, zimujące pąki śpiące) – forma rozmnażania i przetrwalnikowa wielu roślin, głównie wodnych 

8.Pływacz

Pływacz zwyczajny to mięsożerna bylina wodna, która posiada swobodnie pływające zielone łodygi osiągające nawet 1 metr. Cienkie wydłużone liście opatrzone są pęcherzykami, które są pułapkami na wodne zwierzęta. Duże złocistożółte obupłciowe kwiaty, na długich szypułkach wystających nad poziom wody. Owocem jest kulista torebka.

Pływacz zwyczajny ma piękne, dekoracyjne żółte kwiatki. Jest też rośliną całkowicie mrozoodporną. Kwitnie VI-VIII.

9.Moczarka kanadyjska

Moczarka kanadyjska odgrywa dużą rolę w zarastaniu zbiorników, zwłaszcza w fazie początkowej.

Skupienia moczarki stanowią siedlisko dla wielu wodnych bezkręgowców oraz schronienie dla małych ryb i płazów.

Bylina podwodna o łodygach silnie rozgałęzionych, zakorzeniona w podłożu.

Pozostaje zielona przez cały rok.

Dobrze rośnie w miejscach płytkich i ciepłych. Jest wspaniałym natleniaczem wody.

Mrozoodporność całkowita.

 

Zestaw 13 Roślin Pływających do Oczka wodnego

Kod produktu: Zestaw Oczko
Cena: 149 PLN
Adres e-mail

 

ZESTAW NR 13

ROŚLINY PŁYWAJĄCE MAŁEGO DO OCZKA WODNEGO

 

Cena dotyczy 1 kpl zestawu

 

ZASTRZEGAMY SOBIE MOŻLIWOŚĆ WYMIANY ROŚLIN W PRZYPADKU BRAKU JEDNEJ Z NICH np. ze względu na ukończenie okresu wegetacji  NA INNĄ W PRZYBLIŻONEJ CENIE BĄDŹ DROŻSZEJ.

 

ZESTAW ZAWIERA NASTĘPUJĄCE ROŚLINY PŁYWAJĄCE :

  1. Jaskier Pływający 2szt
  2. Rogatek sztywny 3szt
  3. Gałęzatka kulista 2 szt
  4. Żabiściek pływający 4szt
  5. Osoka Aloesowata 2szt
  6. Wywłócznik 10szt
  7. Moczarka Kanadyjska lub Rdestnica Kędzierzawa10 szt 
  8. Salwinia 1paczka
  9. Wgłebik Pływający 1szt
  10. Limnobium Pływające 2szt 

 

 

 

 

 


 


DO ZAMÓWIENIA DOŁĄCZAMY KRÓTKI

OPIS- WSKAZÓWKI SADZENIA ROŚLIN 

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU

KAŻDA ROŚLINKA OPISANA OSOBNO WIĘC NIE BĘDZIE PROBLEMU Z IDENTYFIKACJĄ :)

P O W O D Z E N I A :)

 
 

UWAGA!!!

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej włożyć rośliny do zbiornika wodnego i  odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , woda , czas po jakim rośliny zostały umiejscowione ) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.