Zakres cenowy
Sortowanie

 

Trawy ogrodowe

Trawa kojarzy się nam z zielenią, krótko przystrzyżonym miękkim dywanem, który stanowi tło dla kwiatowego, kolorowego krajobrazu. Tymczasem trawy mogą mieć też ozdobny charakter. Przybierają różne kolory i formy, wyrastają do kilku metrów i tym samym nie są już dywanem, po którym chodzimy, a piękną ozdobą cieszącą oko. Trawy do ogrodu są mało wymagające, łatwo się je pielęgnuje i pasują wizualnie do każdej aranżacji ogrodu. Niektórzy decydują się nawet na sadzonki traw ozdobnych na balkon czy taras, umieszczając je w donicach. 


CZYTAJ WIĘCEJ

Pokaż filtry


12

Trawy ogrodowe coraz bardziej popularne 

Ozdobne trawy do ogrodu skradły serca wielu miłośników roślin ze względu na swój naturalny i efektowny wygląd. Są jednymi z najmniej problematycznych roślin, dzięki czemu chętnie sięgają po nie niedoświadczeni i początkujący ogrodnicy. Nie wymagają specjalnych warunków do wzrostu. Trawy ozdobne bardzo dobrze radzą sobie w suchym środowisku, są odporne na działanie szkodników oraz ataki wielu chorób. Są często wykorzystywane do wyznaczania stref w ogrodzie. Możemy wyznaczyć obszar do odpoczynku z leżakami i parasolem, ukrywając je za wysokimi bujnymi trawami. Świetnie sprawdzają się też w roli żywopłotu. 

Modne trawy ozdobne do ogrodu

Ze względu na coraz większą popularność traw ogrodowych pojawia się ich wiele ciekawych odmian. Na uwagę zasługuje z pewnością trawa pampasowa o rozłożystych kępach w kolorze białym, a niekiedy różowym. Sadzimy ją na wiosnę. Dużą popularnością cieszą się MISKANTY, w tym Miskant Zebrinus bądź Variagetus, który osiąga aż 2 metry wysokości. Potrafią one uzupełnić puste miejsca, jak i  stworzyć piękną ozdobę tylnej części oczka bądź stawu. Szaro-zielonymi liśćmi  z pięknymi kwiatostanami wyróżnia się z kolei rozplenica japońska Little Bunny albo Hameln, która daje sobie radę także w trakcie mrozów, zaś odmiana Hamlen Gold jak sama nazwa mówi jest nadzwyczajna bo złota. Tymczasem kępkami niebieskich liści zachwyca nas kostrzewa sina, a rozchodnik okazały jest jednym z najbardziej popularnych, którego niewątpliwą zaletą jest późne kwitnienie - ożywia więc rabaty z roślinami, które o tej porze już nie kwitną. Sprawdź także inne rośliny do ogrodu dostępne w naszej ofercie, np. hosty czy byliny ozdobne.

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.