Zakres cenowy
Sortowanie

Paprocie ogrodowe

Paprocie do ogrodu to mało wymagające rośliny którym wystarczy nawet mały zacieniony skrawek w twoim ogrodzie. Zachwycają zarówno swym nie powtarzalnym pokrojem, jak i kształtem i kolorem liści. Przy minimalnym nakładzie pracy, zapewniając zacienione i wilgotne miejsce, paprocie odwdzieczą się nam pięknym wzrostem.

Przez dlugie lata będą ozdabiać nasz ogród.


CZYTAJ WIĘCEJ

Pokaż filtry


Paprocie do ogrodu a oczko wodne

Paprocie ogrodowe idealnie nadają się do nasadzeń wokół oczka wodnego. Bliskość wody zapewnia im odpowiednią wilgotność, idealnie pasują do zacienionych miejsc wśród innych roślin host czy liliowców.

Łącząc odmiany o różnych cechach wyglądu, jak i wielkościach, możemy otrzymać niesamowicie klimatyczny skrawek natury we własnym ogrodzie. Paprocie w ogrodzie można sadzić również z innymi, cieniolubnymi roślinami takimi jak Hosty potocznie zwane funkiami.

Jak dbać o paprocie w ogrodzie?

Aby zapewnić długi i nieprzerwany wzrost, należy zapewnic naszym paprociom ozdobnym wilgotne i zacienione miejsce. Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna z dużą zawartością próchnicy. Młode rośliny, zanim dobrze się ukorzenią, wymagają większej ilości wilgoci. Co kilka lat rozrośnięte okazy warto podzielić i posadzić od nowa, postępując w ten sposób, nasze paprocie będą „żyć wiecznie”.

Jeśli marzysz o upiększeniu Twojego zielonego zakątka tymi przepięknymi roślinami, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Liczba dostępnych odmian paproci ozdobnych do ogrodu będzie się systematycznie zwiększać.

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.