Zakres cenowy
Sortowanie

Nawozy do roślin ogrodowych

 

Rośliny jako żywe organizmy do wzrostu potrzebuja składników odżywczych. Te zawarte w glebie występują czesto w małej ilosci lub w miare wzrostu, rośliny je zużywają. Z tego powodu, aby nasze kwiaty mogły bez przeszkód się zdrowo rozwijąć, niezbędne jest systematyczne ich nawożenie. Należy tutaj nadmienić, że rośliny wodne nie są w tej kwestii wyjatkiem. Zasilaj je regularnie a na pewno odwdzieczą sie szybkim wzrostem oraz pięknymi  kwiatami.

 


CZYTAJ WIĘCEJ

Pokaż filtry


Czym jest nawóz osmocote

 

 

W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji specjalistyczne nawozy tak skomponowane, aby maksymalnie ułatwić ich stosowanie.

Najlepiej jest stosować nowoczesne nawozy otoczkowane typu osmocote. Choć są one droższe od tradycyjnych nawozów to mają bardzo dużo zalet. Nalezą do nich:

- kontrolowane uwalnianie składników  

- aplikacja raz w sezonie (roku)

- brak ryzyka przenawożenia 

- łatwa aplikacja 

- proste obliczanie dawek 

- szybkość uwalniania zależna od temperatury

- dostarczają roślinie odpowiednią ilość składników dokładnie wtedy kiedy tego potrzebuje. 

 

Granulki z jakich składa sie nawóz to odpowiednio skomponowane micro i makro elementy zamkniete w specjalnych otoczkach. Uwalniają one składniki w kontrolowany sposób, przedłużając działanie nawozu nawet do 12 miesiecy.

Zimą gdy temperatury są niskie nawóz przestaje sie uwalniać, wiosną wraz ze wzrostem temperatur i startem wegetacji roślin granulki zaczynaja uwalniać składniki.

 

Jaki nawóz do oczka i ogrodu

 

Na rynku dostępne jest wiele firm produkujacych tego typu nawozy. Wiekszośc dostepnych na rynku nawozów o spowolnionym uwalnianiu spisuje sie dość dobrze przy uprawie roślin w ogrodzie. Jednak w przypadku roślin wodnych bardzo duże znaczenia ma jakośc zastosowanej otoczki. W wodzie granulki słabszej jakości rozpuszczają sie szybciej i w mniej kontrolowany sposób. Z tego też powodu w naszej szkółce postawiliśmy na jakość. Do nawożenia naszych roślin używamy nawozów renomowanej firmy ICL. Firma ta posiada w swojej ofercie nawozy bardzo wysokiej jakości. Do naszych celów najlepiej nadaja się dwie serie. Osmocote pro oraz Osmocote Exact. Używamy nawozów o 5-6 miesięcznym czasie uwalniania w naszym klimacie taki czas wydaje sie optymalny zarówno w uprawie roślin handlowych w mniejszych doniczkach, jak i matecznikach i zbiornikach ozdobnych, gdzie rośliny rosną przez wiele lat.

 

W przypadku roślin wodnych najlepiej sprawdza sie nawóz Osmocote Exact 5-6m High K jest to nawóz najnowszej 4 generacji z podwójnie otoczkowanymi granulkami, co przekłada sie na utrzymanie deklarowanego czasu działania nawet w warunkach działania w wodzie. Jest on idealnie zbilansowany pod potrzeby roślin kwitnących takich jak m.in. lilie wodne.

 

Drugim stosowanym przez nas nawozem jest Osmocote Pro 5-6m . Jest on dobrze zbilansowany jeśli chodzi o potrzeby wszelkich roślin zielonych w oczku, jak i poza oczkiem. Poprzez większy udział azotu w swoim składzie pobudza on wzrost liści u roślin co ma duże znaczenie w pszypadku sadzonek których główną ozdobą są liscie.

 

                                                                                                   Autor tekstu : Krzysztof Grzelak

                                    

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.