Trawa Imperata cylindryczna Red Baron

Kod produktu: Imperata
Cena: 12.9 PLN
Dostępna ilość: 30
Ilość sztuk: 

Imperata Cylindryczna 'Red Baron'

do ogrodu lub wokół oczka

Cena dotyczy 1 sadzonki w doniczce p9

Opis produktu :

Trawa ozdobna Imperata Red Baron to niezwykle ozdobna i rzadko spotykana trawa. Jest szczególnie ceniona z uwagi na oryginalne zabarwienie źdźbeł trawy, które przybierają czerwony kolor.Nadaje się do uprawy pojemnikowej – wtedy może być niesztampową dekoracją balkonów, tarasów, drzwi wejściowych i głównej drogi prowadzącej do domu. Można nią dekorować zbiorniki wodne. Ze względu na niezbyt szybki wzrost nadaje się nawet do bardzo małych ogrodów.Preferuje gleby żyzne i wilgotne. Dorasta do ok. 50 cm. Lubi stanowiska słoneczne - wtedy ma najładniej wybarwione źdźbła.

Gatunek jest mrozoodporny, ale zaleca się go okryć ściółką przed nadejściem zimy. Problemem mogą być bezśnieżne zimy i mokre podłoże. Suche liście ścina się dopiero wiosną, przez zimę będą stanowiły dodatkową barierę ochronną. Trawę można sadzić wczesną jesienią (przełom września i października) lub wiosną (od kwietnia do maja). W czasie susz należy ją podlewać. Intensywne nawożenie nie jest wskazane. Warto sporadycznie aplikować nawozy organiczne lub mineralne z większą ilością potasu i mikroelementów.  Gatunek jest mało podatny na choroby (o ile stanowisko nie jest zbyt mokre) oraz szkodniki.

Rozrasta się przez podziemne rozłogi, rośnie dość wolno. Największą dekoracją są czerwono-zielone liście, jesienią dodatkowo przebarwiające się na fioletowo. Zdarza się, że zakwita (w polskim klimacie zjawisko jest rzadkie), jednak drobne białe kwiaty zebrane w wąskie kwiatostany nie mają szczególnej wartości dekoracyjnej. Okres kwitnienia przypada pomiędzy sierpniem a wrześniem.

 

 

 


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

 

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 200 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 


 

© 2020 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.