DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Funkia Mediovariegata Hosta

Kod produktu: Hosta
Cena: 15.99 PLN
Czas realizacji: 3 dni
Adres e-mail

Wieloletnia hosta Mediovariegata o dekoracyjnych liściach

Cena dotyczy 1 sadzonki z doniczki. Dla bezpieczeństwa wysyłane bez doniczek

Funkia Mediovariegata to wieloletnia, przepiękna odmiana o niezwykłych walorach dekoracyjnych. Ta odmiana hosty tworzy kępy wys. i szer. około 50 cm. Ma bardzo dekoracyjne liście - błyszczące, o intensywnie zielonych brzegach i kremowobiałych paskowanych wnętrzach. Blaszki liściowe są poskręcane i pofałdowane. Roślina posiada liście o zielono-białym zabarwieniu i kwiaty w kolorze lawendowym. Hosta Mediovariegata to roślina, która bardzo dobrze czuje się w naszym klimacie. Jest odporna na mróz i lubi cień, dlatego jest niezastąpiona w ogrodach.

Funkie najlepiej rosną na ocienionych i wilgotnych stanowiskach. Hosta nadaje się do obsadzania stawów, oczek wodnych, strumyków. Świetnie prezentuje się w kompozycjach z innymi roślinami ogrodowymi. Dobrze wygląda zarówno na małych rabatkach jak i w dużych ogrodach, parkach, skwerach. Mniejsze odmiany świetnie nadają się do uprawy w donicach i pojemnikach na balkonach lub tarasach. Charakterystyczne dla funki jest to, że kolor liści zależy od miejsca, w którym rośnie, im ciemniejsze i bardziej zacienione tym ciemniejsze liście.

Funkia Mediovariegata - opis szczegółowy

  • Rodzaj rośliny: Funkia Mediovariegata Hosta
  • Zastosowanie: na rabaty i obwódki, pięknie wyglądają posadzone wzdłuż murków i ogrodzeń lub pod krzewami zimozielonym. Można je również sadzić nad brzegami stawów i strumieni,ponieważ bardzo lubią wilgotne środowisko.
  • Wielkość: dorasta do około 50 cm wysokości.
  • Kwiaty: kwiatostan w kolorze lawendowym.
  • Kwitnienie: termin kwitnienia od czerwca do lipca.
  • Liście: początkowo jasnozielone, później złotożółte, pofałdowane na brzegach, z wyraźnym unerwieniem.
  • Rozmnażanie: przez podział rozrośniętych kęp.
  • Stanowisko: najlepiej rośnie na stanowiskach półcienistych i cienistych.
  • Warunki glebowe: najlepiej rośnie w żyznym i przepuszczalnym podłożu, lekko kwaśnym i wilgotnym.
  • Odporność na choroby i zimę: funkie są mrozoodporne i odporne na choroby. Czasem bywają niestety przysmakiem ślimaków.

Szukasz więcej informacji? Wejdź na naszego bloga i dowiedz się kiedy sadzić i przesadzać hosty - zapraszamy po cenne wskazówki!


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

 

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.