Zakres cenowy
Sortowanie

 

Funkie

Funkie, inaczej hosty, to byliny pochodzące z Dalekiego Wschodu. Są to więc rośliny o nieco egzotycznym charakterze, występujące w wielu różnych odmianach. Wyróżniają się bogatym ubarwieniem, dzięki czemu w piękny sposób ożywiają każdy zakątek ogrodu i terenu zielonego. Ich ogromnym atutem są ozdobne liście. 


CZYTAJ WIĘCEJ

Pokaż filtry


123

Są też takie odmiany funkii, które wytwarzają niezwykły zapach. To propozycja dla wszystkich miłośników intensywnych kwiatowych aromatów. Prezentujemy sadzonki hostów, które ubarwią Twój ogród. Polecamy różne odmiany- zarówno miniaturowe, jak również te o zdecydowanie bardziej okazałych rozmiarach. 

Funkie do ogrodu – uprawa i pielęgnacja 

Funkie ogrodowe sadzimy zawsze w miejscach dobrze chronionych przed wiatrem. Lubią glebę zwięzłą, o odczynie lekko kwaśnym. Większość odmian będzie dobrze wzrastało na terenach zacienionych i wilgotnych. Szczególnie dobrze w takich warunkach czują się gatunki charakteryzujące się liśćmi pokrytymi niebieskim nalotem. Funkie podlewamy obficie i najlepiej jest to robić w dni pochmurne. Wiosną i latem używamy nawozu wieloskładnikowego, ale ostatnią porcję podajemy zawsze w lipcu. Do gleby dodajemy kompost, dobrym wyborem będzie też przekompostowany obornik. Ponadto warto jest glebę ściółkować. To pozwoli nam zapobiec wyrastaniu chwastów, a także ułatwi utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności gleby. 

Odmiany host dostępne w naszym sklepie 

Sadzonki host różnią się wielkością, ale też kształtem liści, które mogą mieć inną barwę. Ciekawym akcentem w ogrodzie będą te z liśćmi o jasnych brzegach. Jako rośliny okrywowe bardzo dobrze sprawdzają się funkie do ogrodu średniej wielkości i mające pstre liście. Są to rośliny, które pięknie prezentują się w towarzystwie paproci i traw. Jeżeli posiadasz rabaty dobrze nasłonecznione i podobają Ci się funkie, nie musisz z nich rezygnować. Są odmiany, które nieco bardziej lubią słońce, czego przykładem jest Funkia  White Feather. Pojawia się wcześniej niż inne funkie i rośnie w pełnym cieniu. Jest to bylina, która zainteresuje kolekcjonerów nietypowych roślin, gdyż wiosną posiada ona całkowicie kremowo - białe liście natomiast jesienią robi się zielona. Sprawdź, jakie byliny do ogrodu i trawy ozdobne znajdziesz w naszej ofercie, i dobierz odmiany, które pięknie będą komponować się z wybranymi przez Ciebie funkiami.

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.