DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

6 SZT FUNKIA HOSTA ZESTAW PIĘKNYCH FUNKII NR 3

 

 

 

 


FRAGRANT BOUQUET 

 

 

 

Ciekawie wybarwiona, duża odmiana hosty Rośnie dość szybko, a tuż po kwitnieniu wypuszcza nowe przyrosty. Liście lekko falowane, wydłużone (19x14 cm) o ciekawym zabarwieniu. Początkowo, na wiosnę, środek liścia jest żółtopomarańczowy, ale w trakcie sezonu jaśnieje prawie do białego.Tak naprawdę kolor liścia zależy od ilości światła i pory roku. Ta odmiana ciągle się przebarwia i nigdy nie jest taka sama. Brzegi pozostają ciemnozielone. Kilkuletnie okazy mają liście karbowane. 

 

Funkia Hosta Abiqua Drinking Gourd

Kwiaty: białe w lipcu
Wysokość: 60-65 cm
Liście: mocne, grube, karbowane, niebiesko-zielone; charakterystycznie zadarte na brzegach do góry, dając efekt sporych półmisków, stąd nazwa "pijąca tykwa"
Zalecane stanowisko: półcień, znosi krótkotrwałe słońce. 
W południowym może się przypalać na brzegach ( brunatnienie i zasychanie).
Średnie tempo wzrostu.

 

 

 

SO SWEET 

Średniej wielkości przepiękna funkia, która osiąga wysokość 40 cm funkia o białych pachnących kwiatach.

Kwitnie od lipca do sierpnia. Preferuje stanowiska półcieniste. Liście w kolorze zielonym z kremowym brzegiem.

 • pokrój kępiasty, poduszkowaty

 • barwa liści (igieł) wielobarwne, pstre, lub obrzeżne

 • pora kwitnienia czerwiec, lipiec, sierpień

 • wilgotność podłoże umiarkowanie wilgotne

 • rodzaj gleby żyzna

 • zastosowanie ogrody przydomowe, rabaty, w grupach, ogrody skalne

 • docelowa wysokość do 0,4 m

 • docelowa szerokość do 0,5 m

 • zimozieloność liści (igieł) nie, liście opadające na zimę

 • nasłonecznienie stanowisko cieniste

 • walory ozdobne z liści / igieł

 • rodzaj kwiatów kwiatostany

 

ALBOMARGINATA

 

 

Efektowna odmiana wyróżniająca się ciekawym pokrojem oraz pięknym, dwubarwnym ulistnieniem. Albomarginata tworzy okazałe, zwarte kępy, osiągające około 40-60 cm wysokości oraz 90 cm szerekości. Ozdobą byliny są liście w kształcie łezki o ostrych charakterystycznie podwiniętych końcach i pofalowanych brzegach. Powierzchnia blaszki liściowej jest zielona zdobiona jasnym, kremowo-białym marginesem, który wdziera się do środkowej części liścia nieregularnymi, szaro-zielonymi smugami. Odmiana ta dosyć późno rozpoczyna wegetację. Kwitnie w okresie od czerwca do lipca, wytwarzając urocze, jasnofioletowe kwiaty.

 

  FUNKIA MEDIOVARIEGATA

 

Funkia Mediovariegata Hosta to wieloletnia, przepiękna odmiana o niezwykłych walorach dekoracyjnych. Ta odmiana hosty tworzy kępy wys. i szer. około 50 cm. Ma bardzo dekoracyjne liście – błyszczące, o intensywnie zielonych brzegach i kremowobiałych paskowanych wnętrzach. Blaszki liściowe są poskręcane i pofałdowane.Liście o zielono-białym zabarwieniu. Kwiaty w kolorze lawendowym. Funkia Mediovariegata to roślina, która bardzo dobrze czuje się w naszym klimacie. Jest odporna na mróz i lubi cień, dlatego jest niezastąpiona w ogrodach. Funkie najlepiej rosną na ocienionych i wilgotnych stanowiskach. Świetnie nadaje się do obsadzania stawów, oczek wodnych,strumyków. Świetnie prezentuje się w kompozycjach z innymi roślinami. Dobrze wygląda zarówno na małych rabatkach jak i w dużych ogrodach, parkach, skwerach. Mniejsze odmiany świetnie nadają się do uprawy w donicach i pojemnikach na balkonach lub tarasach. Charakterystyczne dla funki jest to że kolor liści zależy od miejsca, w którym rośnie,im ciemniejsze i bardziej zacienione tym ciemniejsze liście.

 

 

 

 

 

 

6 SZT FUNKIA HOSTA ZESTAW PIĘKNYCH FUNKII NR 3

Kod produktu: HOSTA
Cena: 89.99 PLN
Dostępna ilość: 1
Czas realizacji: 3 dni
Ilość sztuk: 

ZESTAW FUNKII ZAWIERA 6 SZTUK FUNKII

 

Sadzonki z doniczki

Dla bezpieczeństwa wysyłane bez doniczek

-1szt Funkia FRAGRANT BOUQUET

-1szt Funkia ALBOMARGINATA

-1szt Funkia ABIQUA DRINKING

-1szt Funkia SO SWEET

-1szt Funkia DREAM QUEEN

-1szt Funkia MEDIOVARIEGATA

 

 

ZAARANŻUJ SWÓJ OGRÓD

WEDŁUG SWOJEGO POMYSŁU :)

 

Hosty preferują półcień lub cień w zależności od zabarwienia liści.  Miejsce chłodne, w miarę możliwości stała wilgotność powietrza i gleby. Liczne odmiany tolerują jednak stanowisko bardziej suche lub nieco słońca, co daje szersze możliwości w ich zastosowaniu. Gleba najlepiej średnio wilgotna i próchniczna.

Od czasu do czasu należy dostarczać nawozu organicznego. Obserwować wygląd liści, usuwać z nich ślimaki zwłaszcza, gdy wiosna jest wilgotna. W czasie suszy letniej, podlewać. Byliny te nie wymagają innych zabiegów pielęgnacyjnych.

 

ZASTOSOWANIE:

 • na obrzeżu drzew i krzewów,
 • pod drzewami i krzewami o niezbyt gęstym ulistnieniu,
 • na zacienionych rabatach,
 • jako obwódki wokół oczka wodnego,
 • w kompozycjach kolorystycznych,
 • akcenty kolorystyczne,
 • ogrody żwirowe zacienione,
 • do okrywania większych powierzchni w cieniu,
 • grupy ogrodowe,
 • do pojemnika,
 • ogrody skalne w półcieniu,
 • ogrody przydomowe.

DODATKOWE WIADOMOŚCI

Funkie są roślinami długowiecznymi i na jednym stanowisku mogą rosnąć nawet kilkadziesiąt lat. Warunkiem ich dobrego wzrostu jest stały dostęp wody w podłożu. Rośliny te mają spore wymagania pokarmowe i najlepiej rosną na glebach żyznych, wilgotnych, o odczynie lekko kwaśnym.

Z zasady funkie to rośliny do cienia lub półcienia. Są jednak pojedyncze odmiany, które mogą z powodzeniem rosnąć w słońcu, do tej grupy zaliczane są przede wszystkim odmiany o intensywnie żółtej barwie liści oraz te o liściach zielonych.

Najmniejsze kępy hosty maja średnicę kilkunastu centymetrów, zaś największe nawet do 2 metrów. To samo dotyczy wysokości roślin, która waha się od około 10 do 150 cm.

Pomimo zawiązywania dość licznych nasion, hosty rozmnażane przez ich wysiew nie powtarzają cech roślin matecznych, dlatego poszczególne odmiany rozmnaża się jedynie wegetatywnie przez podział rozrośniętych kęp, jesienią lub wczesną wiosną. 


 

KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

 

 

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.