DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

FUNKIA HOSTA Twój pomysł na Ogród Zestaw 1 Mix 6szt

 

 

 

 


FRAGRANT BOUQUET LUB JUNE

 

FRAGRANT BOUQUET

Ciekawie wybarwiona, duża odmiana hosty Rośnie dość szybko, a tuż po kwitnieniu wypuszcza nowe przyrosty. Liście lekko falowane, wydłużone (19x14 cm) o ciekawym zabarwieniu. Początkowo, na wiosnę, środek liścia jest żółtopomarańczowy, ale w trakcie sezonu jaśnieje prawie do białego.Tak naprawdę kolor liścia zależy od ilości światła i pory roku. Ta odmiana ciągle się przebarwia i nigdy nie jest taka sama. Brzegi pozostają ciemnozielone. Kilkuletnie okazy mają liście karbowane. 

JUNE

Funkia June jest to jedna z najładniejszych odmian obrzeżonych. Liście są sercowate w kształcie. Złociste do kremowych w centrum, z niebiesko-zielonym nieregularnym marginesem, z pasmami sięgającymi do wnętrza liścia. W drugiej części lata liście mogą stać się ciemniejsze – żółto-zielone. Aby roślina była prawidłowo wybarwiona, należy zapewnić jej bardziej słoneczne stanowisko – lecz nie w pełnym słońcu. Kwiaty ma jasnolawendowe (w czerwcu), używane na bukiety. Nadaje się do hodowli w pojemnikach. Średnica kępy 75 cm, wysokość 35 cm.

 

 

PATRIOT LUB FIRE AND ICE

 

 

  PATRIOT

  

Dorasta do 20 – 50 cm wysokości.

Pokrój kępiasty.

Liść duży, szeroki, w środku barwy ciemno zielonej

o brzegu białym i nieregularnym, muśniętym

pędzelkiem matki natury.

Wybarwienie liści nie zmienne w ciągu sezonu wegetacyjnego.

Na długich kwiatostanach w VII pojawiają się fioletowe kwiaty.

Preferuje gleby żyzne, próchniczne i umiarkowanie wilgotne.

Stanowisko półcieniste i cieniste.

 

FIRE AND ICE

Średniej wielkości funkia o efektownych liściach. Liście o niezwykle kontrastowym zabarwieniu, z czystobiałym środkiem i ciemnozielonym brzegiem.

Kwiaty jasnolila, VI–VII. Późno rozpoczyna wegetację. Wymaga bardzo żyznej, próchnicznej, stale wilgotnej gleby.

Polecana do tworzenia rabat, w grupach po 2-3 rośliny lub w dużych grupach po 10-20. Można także sadzić pojedynczo. Liczba roślin na 1 m² - 9. 

 

 

FRANCES WILLIAMS

 

 

Frances Williams' to odmiana funkii o dużych, lekko karbowanych, dwubarwnych liściach. Wytwarza duże, sercowate liście w odcieniach od oliwkowego do jasno niebieskiego z nieregularną, złotą obwódką, której szerokość zwiększa się w trakcie lata. Dorasta do 60 cm wysokości i 100 cm średnicy. Najciekawszą cechą odmiany ‘Frances Williams’ jest niewątpliwie barwa liści w niebieskiej tonacji z charakterystycznym,żółtym i nieregularnym marginesem na brzegu. W czerwcu  roślina wytwarza  białe, dzwonkowate lekko zwieszone kwiaty. Są one gęsto osadzone na długich, do 80 cm, prostych łodygach wyniesionych ponad liście.Po kwitnieniu pędy kwiatostanowe należy usunąć.

 

 WIDE BRIM

 

Bylina o ozdobnych liściach i kępiastym pokroju. Liście zaokrąglone, sercowate, zielone z szerokim, ciemnożółtym, nieregularnym brzegiem. Kwiaty jasnopurpurowe, VII. Późno rozpoczyna wegetację. Wymaga bardzo żyznej, próchnicznej, stale wilgotnej gleby. Polecana do tworzenia rabat, do okrywania większych powierzchni w cieniu, w grupach po 2-3 rośliny lub po 3-10 razem. Można także sadzić pojedynczo. Liczba roślin na 1 m² 

 

 

SO SWEET LUB ALBOMARGINATA

 

SO SWEET

 

Średniej wielkości przepiękna funkia, która osiąga wysokość 40 cm funkia o białych pachnących kwiatach.

Kwitnie od lipca do sierpnia. Preferuje stanowiska półcieniste. Liście w kolorze zielonym z kremowym brzegiem.

 • pokrój kępiasty, poduszkowaty

 • barwa liści (igieł) wielobarwne, pstre, lub obrzeżne

 • pora kwitnienia czerwiec, lipiec, sierpień

 • wilgotność podłoże umiarkowanie wilgotne

 • rodzaj gleby żyzna

 • zastosowanie ogrody przydomowe, rabaty, w grupach, ogrody skalne

 • docelowa wysokość do 0,4 m

 • docelowa szerokość do 0,5 m

 • zimozieloność liści (igieł) nie, liście opadające na zimę

 • nasłonecznienie stanowisko cieniste

 • walory ozdobne z liści / igieł

 • rodzaj kwiatów kwiatostany

 

ALBOMARGINATA

 

 

Efektowna odmiana wyróżniająca się ciekawym pokrojem oraz pięknym, dwubarwnym ulistnieniem. Albomarginata tworzy okazałe, zwarte kępy, osiągające około 40-60 cm wysokości oraz 90 cm szerekości. Ozdobą byliny są liście w kształcie łezki o ostrych charakterystycznie podwiniętych końcach i pofalowanych brzegach. Powierzchnia blaszki liściowej jest zielona zdobiona jasnym, kremowo-białym marginesem, który wdziera się do środkowej części liścia nieregularnymi, szaro-zielonymi smugami. Odmiana ta dosyć późno rozpoczyna wegetację. Kwitnie w okresie od czerwca do lipca, wytwarzając urocze, jasnofioletowe kwiaty.

 

  FIRST FROST LUB MEDIOVARIEGATA

 

 

FIRST FROST

 

Świetna odmiana o lancetowatych, niebieskich liściach z kremowym brzegiem. Szybko się rozrasta tworząc gęste, rozłożyste kępy. Stanowi idealną okrywę w cieniu drzew czy krzewów

stanowisko: półcień, cień

wysokość: do 35/45 cm

kwitnienie: lipiec – wrzesień

Charakterystyczne dla funki jest to że kolor liści zależy od miejsca w którym rośnie,im ciemniejsze i bardziej zacienione tym ciemniejsze liście.

 

 

 

MEDIOVARIEGATA

 

 

 

Funkia Mediovariegata Hosta to wieloletnia, przepiękna odmiana o niezwykłych walorach dekoracyjnych. Ta odmiana hosty tworzy kępy wys. i szer. około 50 cm. Ma bardzo dekoracyjne liście – błyszczące, o intensywnie zielonych brzegach i kremowobiałych paskowanych wnętrzach. Blaszki liściowe są poskręcane i pofałdowane.Liście o zielono-białym zabarwieniu. Kwiaty w kolorze lawendowym. Funkia Mediovariegata to roślina, która bardzo dobrze czuje się w naszym klimacie. Jest odporna na mróz i lubi cień, dlatego jest niezastąpiona w ogrodach. Funkie najlepiej rosną na ocienionych i wilgotnych stanowiskach. Świetnie nadaje się do obsadzania stawów, oczek wodnych,strumyków. Świetnie prezentuje się w kompozycjach z innymi roślinami. Dobrze wygląda zarówno na małych rabatkach jak i w dużych ogrodach, parkach, skwerach. Mniejsze odmiany świetnie nadają się do uprawy w donicach i pojemnikach na balkonach lub tarasach. Charakterystyczne dla funki jest to że kolor liści zależy od miejsca, w którym rośnie,im ciemniejsze i bardziej zacienione tym ciemniejsze liście.

 

 

 

 

 

FUNKIA HOSTA Twój pomysł na Ogród Zestaw 1 Mix 6szt

Kod produktu: Zestaw Ogród
Cena: 94.9 PLN
Dostępna ilość: 18
Czas realizacji: 3 dni
Ilość sztuk: 

ZESTAW FUNKII ZAWIERA 6 SZTUK FUNKII

 

Sadzonki z doniczki

Dla bezpieczeństwa wysyłane bez doniczek

 

ZASTRZEGAMY SOBIE MOŻLIWOŚĆ WYMIANY ROŚLIN W PRZYPADKU BRAKU JEDNEJ Z NICH 

NA INNĄ W PRZYBLIŻONEJ CENIE BĄDŹ DROŻSZEJ.

-1szt Funkia FRAGRANT BOUQUET LUB JUNE

-1szt Funkia PATRIOT LUB FIRE AND ICE 

-1szt Funkia PIZZAZ

-1szt Funkia SO SWEET LUB ALBOMARGINATA

-1szt Funkia WIDE BRIM

-1szt Funkia FIRST FROST LUB MEDIOVARIEGATA

 

 

ZAARANŻUJ SWÓJ OGRÓD

WEDŁUG SWOJEGO POMYSŁU :)

 

Hosty preferują półcień lub cień w zależności od zabarwienia liści.  Miejsce chłodne, w miarę możliwości stała wilgotność powietrza i gleby. Liczne odmiany tolerują jednak stanowisko bardziej suche lub nieco słońca, co daje szersze możliwości w ich zastosowaniu. Gleba najlepiej średnio wilgotna i próchniczna.

Od czasu do czasu należy dostarczać nawozu organicznego. Obserwować wygląd liści, usuwać z nich ślimaki zwłaszcza, gdy wiosna jest wilgotna. W czasie suszy letniej, podlewać. Byliny te nie wymagają innych zabiegów pielęgnacyjnych.

 

ZASTOSOWANIE:

 • na obrzeżu drzew i krzewów,
 • pod drzewami i krzewami o niezbyt gęstym ulistnieniu,
 • na zacienionych rabatach,
 • jako obwódki wokół oczka wodnego,
 • w kompozycjach kolorystycznych,
 • akcenty kolorystyczne,
 • ogrody żwirowe zacienione,
 • do okrywania większych powierzchni w cieniu,
 • grupy ogrodowe,
 • do pojemnika,
 • ogrody skalne w półcieniu,
 • ogrody przydomowe.

DODATKOWE WIADOMOŚCI

Funkie są roślinami długowiecznymi i na jednym stanowisku mogą rosnąć nawet kilkadziesiąt lat. Warunkiem ich dobrego wzrostu jest stały dostęp wody w podłożu. Rośliny te mają spore wymagania pokarmowe i najlepiej rosną na glebach żyznych, wilgotnych, o odczynie lekko kwaśnym.

Z zasady funkie to rośliny do cienia lub półcienia. Są jednak pojedyncze odmiany, które mogą z powodzeniem rosnąć w słońcu, do tej grupy zaliczane są przede wszystkim odmiany o intensywnie żółtej barwie liści oraz te o liściach zielonych.

Najmniejsze kępy hosty maja średnicę kilkunastu centymetrów, zaś największe nawet do 2 metrów. To samo dotyczy wysokości roślin, która waha się od około 10 do 150 cm.

Pomimo zawiązywania dość licznych nasion, hosty rozmnażane przez ich wysiew nie powtarzają cech roślin matecznych, dlatego poszczególne odmiany rozmnaża się jedynie wegetatywnie przez podział rozrośniętych kęp, jesienią lub wczesną wiosną. 


 

KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

 

 

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.