DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Czarna Trawa Niger Konwalnik

Kod produktu: Ophiopogon
Cena: 19.99 PLN
Dostępna ilość: 187
Czas realizacji: 3 dni
Ilość sztuk: 

Czarna trawa Konwalnik Nigrescens do ogrodu

cena dotyczy sadzonki
 

Czarna trawa Jest byliną zimozieloną ale często nazywana jest potocznie trawą.

Tak naprawdę konwalnik płaskopędowy odmiany ‘Niger’ wcale nie jest trawą, jednak pod taką nazwą można go często spotkać w sprzedaży i to właśnie z trawą na pierwszy rzut oka może się nam skojarzyć. Jego podłużne liście do złudzenia bowiem przypominają źdźbła trawy, z tą tylko różnicą że… mają rzadko spotykaną w świecie roślin czarną barwę. Roślina ta wspaniale komponuje się z innymi bylinami. 

 

Wygląd

Roślina osiąga 20-25 cm wysokości, ma formę niewielkiej kępki złożonej z wielu podłużnych, czarnych liści. Od połowy lipca do sierpnia pojawiają się białe, dzwonkowate kwiaty (przypominają trochę kwiaty konwalii), z lekko fioletowym zabarwieniem, zebrane w niewielkie grona. Wykształcają się z nich jagodopodobne, niejadalne owoce, o barwie niebiesko czarnej. Roślina jest dekoracyjna przez cały rok, jedynie w ostrzejsze zimy, liście mogą brązowieć i zamierać.

 

Wymagania siedliskowe

Trawa czarnym kolorze lubi stanowiska słoneczne, przy ograniczonym dostępie światła czarne zabarwienie liści staje się mniej intensywne. Gleba powinna być wilgotna, ale nie podmokła o lekko kwaśnym odczynie. Podłoże musi być żyzne i przepuszczalne. Roślina wytrzymuje warunki klimatyczne naszego kraju, chociaż w chłodniejszych rejonach powinna być na zimę okrywana.
 

Nie powinna sprawiać nam trudności w uprawie, jest tolerancyjną byliną. Możemy ją rozmnażać przez podział kłączy.

 

Zastosowanie:

Czarna trawa Konwalnik Niger ze względu na swój kolor jest rośliną ozdobną, pięknie wygląda na tle jasnych kamieni (skalniaki), można ją sadzić wzdłuż ścieżek jako roślinę obwódkową lub okrywową. Idealnie prezentować się będzie w eleganckich, nowoczesnych aranżacjach. Jej czarny kolor pozostaje na roślinie przez cały sezon. Będzie doskonałą rośliną kontrastową np. dla Imperaty red Baron lub żurawek o jasnych limonkowych liściach.

Sadzenie czarnej trawy ozdobnej w ogrodzie

Czarną trawę Niger sadzimy w miejscach nasłonecznionych, przewiewnych. Gleba powinna być przepuszczalna i żyzna.

Rośliny nawozimy nawozem typu osmocote uniwersalnym do roślin zielonych. 

W naszej ofercie znajdziesz również inne rośliny do ogrodu, takie jak  skrzyp zimowy czy różowa trawa pampasowa. Zapraszamy!


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.