DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Osoka Aloesowata

Kod produktu: Stratiotes
Cena: 9.99 PLN
Dostępna ilość: 19
Czas realizacji: 4 dni
Ilość sztuk: 

Osoka Stratiotes Aloides

Cena dotyczy 1 Sadzonki

Osokę Aloesowatą na początku umieszczamy ją w płytkiej wodzie do 40 cm, najlepiej zabezpieczyć tak by nie wypłynęła na głęboką wodę. Można przywiązać sznurkiem albo przycisnąć kamieniem listek. Osoka na zimę opada na dno i jeżeli nie będzie miała dostępu do światła może nie wypłynąć, dlatego na początek na płytkie miejsca potem się sama rozmnoży i będzie pływać gdzie jej pasuje

Gdzie sprawdzi się osoka aloesowata?

Osoka powinna być cała zanurzona przy sadzeniu, potem wyjdzie sama. Roślina ta swobodnie pływa na powierzchni stawów czy płytkich i spokojnych jezior. Jest mrozoodporna, a dzięki rozłogom tworzy wielkie kolonie i masowo porasta zbiorniki wodne przy brzegach. Osoka może również zasiedlać płynące zbiorniki wodne, gdzie na większych głębokościach jest często zakorzeniona na dnie. Roślina ma długie, spiczaste liście, które kształtem przypominają nieco liście aloesu; również przez to, że na ich brzegach wyrastają kolce. Są one wąskie i lancetowate, zebrane w rozety i cechują się brązowozielonym kolorem. Od połowy maja do sierpnia można dojrzeć drobne, białe kwiaty osoki.

Roślina jest łatwa w uprawie, gdy zapewni się jej odpowiednie warunki. Bylina wodna nie tylko potrzebuje płytkiego zbiornika z odpowiednią dawką osadów organicznych, ale także dużej ilości światła. Głębokość wody powinna wynosić od 30 do 60 cm. Osoka aloesowata jest również bardzo odporna na wszelkie szkodniki i choroby. Ze względu na silną mrozoodporność doskonale odnajduje się w polskim klimacie. Więcej na temat tego, jak sadzić osokę aloesowatą, przeczycie Państwo na naszym blogu.

 

Roślina Stratiotes Aloides szybko sama się rozprzestrzenia, dlatego wiosną można usuwać brzydsze okazy i nieco przerzedzać gęstą kolonię. Rozmnaża się poprzez oddzielanie młodych odłogów latem.

Dekoracyjne, spiczaste liście osoki czynią ją doskonałą ozdobą oczek wodnych. Chętnie jest uprawiana w przydomowych oczkach i stawach ze względu na łatwość uprawy. Innym zastosowaniem osoki aloesowatej jest pasza dla zwierząt hodowlanych – ponieważ szybko się rozprzestrzenia i łatwo rozmnaża, jest stosunkowo tania i nieskomplikowana w hodowli. Doskonale nadaje się również do wytwarzania nawozu. Z powodu swoich zastosowań można osokę uprawiać przemysłowo.

W naszej ofercie znajdziesz również inne rośliny pływające. Zapraszamy!


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

Aloesowata bylina wodna​​

 

Informacja

 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 


OSTATNIO PRZEGLĄDANE PRODUKTY

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.