DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Miskant Chiński VARIEGATUS WYSOKA TRAWA PASKOWANA

Kod produktu: Miscanthus
Cena: 19.99 PLN
Dostępna ilość: 55
Czas realizacji: 3 dni
Ilość sztuk: 

Sadzoni miskanta chińskiego Variegatus

CENA DOTYCZY 1 SADZONKI Z DONICZKI

Sadzonki dobrze ukorzenione, dla bezpieczeństwa wysyłane bez doniczek

Variegatus wśród wielu odmian miskantów wyróżnia się niebywałymi rozmiarami i białym obrzeżeniem liści

Kępy osiągają nawet 2 m wysokości i zachowują dość zwarty, przewieszający się pokrój, który pięknie podkreślany jest przez biało obrzeżone, szerokie liście. Jedna z nielicznych odmian miskanta o białych brzegach liści, które nadają całej kępie świetlistego uroku od wiosny do samej jesieni. W warunkach Polskiego klimatu miskant chiński Variegatus zakwita rzadko, dlatego lepiej ją traktować jako odmianę ozdobną z jasnego ulistnienia.

Trawa ozdobna Miscanthus Sinensis Variegatus

Trawa miskant Variegatus najlepiej rośnie na w miarę wilgotnych i żyznych glebach, na stanowiskach słonecznych lub lekko ocienionych. 

Warto pamiętać, że chociaż miskant jest gatunkiem szybko rosnącym, to nie należy do traw inwazyjnych, które rozrastają się w niekontrolowany sposób. Jego kłącza są krótkie, dlatego przez długie lata miskant rozrasta się w postaci zwartej kępy, która co roku silniej się zagęszcza. W pierwszych dwóch latach po posadzeniu najlepiej okryć miskanty przed zimą przysypując nasadę pędów warstwą kory.

Zeszłoroczne liście należy ściąć wiosną, gdy miną groźne mrozy. 

Kiedy kępa dostatecznie się rozrośnie miskant wytrzymuje zimy bez okrycia.

Miskanty są cenionymi trawami ozdobnymi o pięknych liściach i kwiatach. 

Pięknie prezentują się sadzone w grupach lub pojedynczo wśród innych bylin lub niższych traw ozdobnych. 

Miskant chiński Variegatus jest świetną propozycją na rabaty, do sadzenia w okolicach oczka wodnego oraz do tworzenia masowych nasadzeń w dużych ogrodach naturalistycznych.

Sprawdź także inne pozostałe rośliny w naszej ofercie, takie jak trawy ozdobne ogrodowe oraz paprocie ogrodowe.


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

 

 

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.