Czarna Trawa Niger Konwalnik

Kod produktu: Ophiopogon
Cena: 17.9 PLN
Dostępna ilość: 40
Ilość sztuk: 

 

Czarna Trawa

Konwalnik Nigrescens

(Ophiopogon planiscapus)

cena dotyczy sadzonki

 

Czarna trawa  Jest byliną zimozieloną ale często nazywana jest potocznie trawą.

Tak naprawdę konwalnik płaskopędowy odmiany ‘Niger’ wcale nie jest trawą, jednak pod taką nazwą można go często spotkać w sprzedaży i to właśnie z trawą na pierwszy rzut oka może się nam skojarzyć. Jego podłużne liście do złudzenia bowiem przypominają źdźbła trawy, z tą tylko różnicą że… mają rzadko spotykaną w świecie roślin czarną barwę. Roślina ta wspaniale komponuje się z innymi bylinami. Szczególnie warto sadzić ją w małych ogrodach, jeśli zależy nam na

Wygląd

Roślina osiąga 20-25 cm wysokości, ma formę niewielkiej kępki złożonej z wielu podłużnych, czarnych liści. Od połowy lipca do sierpnia pojawiają się białe, dzwonkowate kwiaty (przypominają trochę kwiaty konwalii), z lekko fioletowym zabarwieniem, zebrane w niewielkie grona. Wykształcają się z nich jagodopodobne, niejadalne owoce, o barwie niebiesko czarnej. Roślina jest dekoracyjna przez cały rok, jedynie w ostrzejsze zimy, liście mogą brązowieć i zamierać.

Wymagania siedliskowe

Roślina lubi stanowiska słoneczne, przy ograniczonym dostępie światła czarne zabarwienie liści staje się mniej intensywne. Gleba powinna być wilgotna, ale nie podmokła o lekko kwaśnym odczynie. Podłoże musi być żyzne i przepuszczalne. Roślina wytrzymuje warunki klimatyczne naszego kraju, chociaż w chłodniejszych rejonach powinna być na zimę okrywana.

Nie powinna sprawiać nam trudności w uprawie, jest tolerancyjną byliną. Możemy ją rozmnażać przez podział kłaczy.

Zastosowanie:

Czarna trawa ze względu na swój kolor jest rośliną ozdobną, pięknie wygląda na tle jasnych kamieni (skalniaki), można ją sadzić wzdłuż ścieżek jako roślinę obwódkową lub okrywową. Idealnie prezentować się będzie w eleganckich, nowoczesnych aranżacjach. Jej czarny kolor pozostaje na roślinie przez cały sezon.  Będzie doskonałą rośliną kontrastową np. dla Imperaty red Baron lub żurawek o jasnych limonkowych liściach.

 

 

 

 


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 200 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 


 

© 2020 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.