DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

PŁYWACZ ZWYCZAJNY

Kod produktu: Utricularia
Cena: 5.99 PLN
Dostępna ilość: 93
Czas realizacji: 3 dni
Ilość sztuk: 

Pływacz zwyczajny Utricularia vulgaris

Pływacz zwyczajny to mięsożerna bylina wodna, która posiada swobodnie pływające zielone łodygi osiągające nawet 1 metr. Cienkie wydłużone liście opatrzone są pęcherzykami, które są pułapkami na wodne zwierzęta.

Duże złocistożółte obupłciowe kwiaty, na długich szypułkach wystających nad poziom wody. Owocem jest kulista torebka.

Pływacz zwyczajny ma piękne, dekoracyjne żółte kwiatki. Jest też rośliną całkowicie mrozoodporną. Kwitnie VI-VIII.

Utricularia vulgaris to roślina wodna, której głównym siedliskiem są stojące wody, bagna i torfowiska.

Czym wyróżnia się Utricularia vulgaris?

Pływacz zwyczajny wyróżnia się swoim nietypowym sposobem łapania zdobyczy. Posiada specjalnie przystosowane pułapki zwane "zakrętkami", które są rozmieszczone na ich drobnych liściach pod wodą. Zakrętki są otwarte i gotowe do schwytania małych organizmów, takich jak plankton, larwy owadów i małe skorupiaki, które nieostrożnie wpadną do pułapki. Gdy ofiara trafi do zakrętki, zostaje zamknięta dzięki działaniu podciśnienia, a roślina wykorzystuje enzymy do rozkładu i trawienia zdobyczy.

Pływacz zwyczajny ma delikatne, rozgałęzione łodygi, które unoszą się na powierzchni wody. Jego liście są drobne, pierzaste i zielone, a korzenie są stosunkowo krótkie. Roślina ta ma także charakterystyczne, jaskrawożółte kwiaty, które wyrastają ponad powierzchnię wody na długich łodygach. Kwitnienie pływacza zwyczajnego przypada na okres letni, a kwiaty przyciągają owady zapylające.

Jak ta roślina wpływa na ekosystem wodny?

Pływacz zwyczajny jest cennym elementem ekosystemów wodnych. Oprócz swojej roli jako drapieżnik, usuwając małe organizmy, może również pomagać w oczyszczaniu wody ze związków organicznych. Jest także siedliskiem dla różnych gatunków zwierząt, takich jak małe ryby i owady wodne.

Ze względu na swoje unikalne cechy i piękno, Utricularia vulgaris jest często uprawiany w oczkach wodnych. Ochrona siedlisk wodnych oraz świadomość i szacunek dla tych delikatnych roślin są kluczowe dla zachowania ich populacji w naturze.

Sprawdź także inne rośliny natleniające do oczka wodnego!


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

 

Informacja

 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 


OSTATNIO PRZEGLĄDANE PRODUKTY

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.