DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

5+1 gratis Orzechy Wodne Kotewki Trapa natans Komplet

Kod produktu: Trapa
Cena: 29.9 PLN
Czas realizacji: 3 dni
Adres e-mail

Orzech wodny kotewki do oczka wodnego

Cena dotyczy kompletu 5+1gratis

 

Tegoroczny zbiór orzechów. Z tych orzechów wiosną wykiełkują młode rośliny.

 

Galeria zdjęć przedstawia również młodą sadzonkę z niedojrzałym jeszcze owocem oraz zamierające rośliny z dojrzałymi orzechami widać na nich jak orzechy łatwo już się odłamują.

Początkowo orzechy posiadają zielone zabarwienie, jednak w ciągu kilku tygodni zielona skórka odpadnie, odkrywając twardą zdrewniałą skorupkę.

 

Czym wyróżniają się orzechy wodne kotewki?

  • Kotewka orzech wodny to roślina jednoroczna co oznacza ze każdego roku rośliny jesienią zamierają wydając kolczaste orzechy, z których wiosną wyrosną nowe piękne okazy.
  • Do tej pory można było u nas kupić sadzonki tej rośliny ostatnio z już dojrzałymi orzechami. Od teraz będzie można kupić dojrzałe orzechy, które wrzucone do wody w oczku na głębokość kilkudziesięciu cm będą spokojnie czekać do wiosny, w okolicach kwietnia zaczną kiełkować. Z jednego orzecha w sprzyjających warunkach może wyrosnąć nawet Kilka rozet, z których każda możne zawiązać nawet po 5-8 orzechów.
  • Orzecha Kotewki można umieścić w donicy, na żyznym mulistym podłożu. Nie zakopywać. Główna krawędź donicy powinna znajdować się na głębokości około od 30 do 60 cm pod wodą. Na wiosnę gdy temp osiągnie około 10 stopni, z każdego orzecha wyrośnie najpierw jedna rozeta z  liśćmi. Gdy warunki będą sprzyjać na pędach bocznych, mogą pojawić się dodatkowe rozety. Zdarza się, że pojedyńcze orzechy mogą skiełkować po dwóch latach. Więc jakby któryś orzech nie zakiełkował, proszę go zostawić na kolejny rok. Trwałość takich orzechów o ile nie zostaną Przesuszone to 5 i więcej lat.
  • Orzechy umieszczamy w oczku  od razu po otrzymaniu, przezimują w oczku bez problemu

Opis samej rośliny: Trapa Natas to bardzo ciekawa i atrakcyjna roślina pływająca. W oczkach wodnych kotewka chętnie zakwita i wydaje owoce (kolczaste orzechy). Surowe owoce są trujące i przed spożyciem należy je ugotować. Roślina nie zimuje, rozmnażamy ją przez wysiew orzechów. Zalecana głębokość 30-60 cm. Roślina odpowiednia do oczek każdej wielkości.

Poszczególne listki rozety zaopatrzone są zwykle w silnie rozdęte ogonki, które jak pływaki pomagają roślinie unosić się na powierzchni wody. Liście podwodne są drobne i krótkotrwałe, a z ich kątów wyrastają kilkucentymetrowe, pierzasto rozgałęzione korzenie asymilacyjne. Kwiaty koloru białego są drobne i niepozorne.

 

W naszej ofercie posiadamy również nawozy do roślin wodnych.  Zapraszamy do zakupów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

 

 

Informacja

 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.