DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Wietlica japońska Burgundy Lace Athyrium nipponicum

Kod produktu: Athyrium
Cena: 19.99 PLN
Dostępna ilość: 165
Czas realizacji: 3 dni
Ilość sztuk: 

WIETLICA JAPOŃSKA BURGUNDY LACE

Athyrium nipponicum

 

Cena dotyczy 1 sadzonki z doniczki p9

 

Wietlica to barwna, japońska paproć ozdobna. Tworzy ona niskie, silnie rozbudowane karpy z wyrastającymi pod lekkim ukosem liśćmi. Jest paprocią o wyjątkowo zachwycającym ubarwieniu. Burgundy Lace charakteryzuje się liśćmi o barwie od srebrzystej przez fioletową aż po połyskujący róż. Podwójnie pierzaste liście zmieniają swoje barwy zależnie od stopnia rozwoju, warunków uprawy i wieku samej rośliny. Jest przepiękną paprocią plasującą się chyba na pierwszym miejscu jeśli chodzi o walory i ubarwienie. Osiąga wysokość od 40-60cm.

Uprawa wietlicy japońskiej

Do dobrego wzrostu potrzebuje miejsca osłoniętego od bezpośredniego nasłonecznienia. Należy zapewnić jej stanowisko w miarę wilgotne i glebę próchniczą, dość żyzną. Wietlica jest paprocią w zupełności mrozoodporną. Wiosną rozwój zaczyna bardzo wcześnie, jednak dopiero po ostatnich, wiosennych przymrozkach następuje pełny rozwój jej liści.

Wietlica jest gatunkiem, który rozpoczyna wegetację, dopiero kiedy noce są wystarczająco ciepłe i nie występują już wiosenne przymrozki. W warunkach polskiego klimatu zazwyczaj okres ten przypada na drugą połowę maja. Do tego czasu karpa powoli budzi się do życia, jednak nie wytwarza zbyt wielu liści. Przeczytaj więcej na temat uprawy tej rośliny na naszym blogu i dowiedz się, kiedy sadzić paprocie ogrodowe!

Gdzie zastosowanie znajdzie wietlica

Jej oryginalne ubarwienie pozwala na wszechstronne wykorzystanie w ogrodowych kompozycjach, jednak aby w pełni wyeksponować jej walory warto łączyć ją z gatunkami o dużych liściach np. brunnerami, funkiami czy innymi paprociami. Można sadzić w niewielkich grupkach w towarzystwie ściółki z kory lub na innym, ciemnym tle.

W ofercie sklepu Wodne Rośliny znajdują się również profesjonalne nawozy do roślin ogrodowych.

 

 

 


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.