DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

PRZĘSTKA POSPOLITA do oczka wodnego

Kod produktu: Hippuris
Cena: 6.99 PLN
Dostępna ilość: 189
Czas realizacji: 3 dni
Ilość sztuk: 

Przęstka wodna pospolita

Cena dotyczy 1 sadzonki 

Opis produktu hippuris vulgaris

Stanowisko: słoneczne; od podmokłego (forma wynurzona) do głębokiej wody.

Wysokość jaką osiąga nad wodą: do ok 30 cm

Dzięki podwodnym pędom tlen produkowany przez przęstkę wodną pospolitą w procesie fotosyntezy uwalniany jest wprost do wody, pędy wyrastające nad wodę tworzą las miniaturowych choinek. Na podwodnym odcinku łodygi są kruche i cieńsze. Od maja do sierpnia w kątach liści nadwodnych pojawiają się mikroskopijne zielone kwiaty. W oczku wodnym przęstkę pospolitą można posadzić na głębokości od 0 cm (strefa bagienna) do 60 cm poniżej lustra wody. Rośliny posadzone w strefie błotnej rosną zdecydowanie słabiej i maksymalna wysokość, jaką mogą osiągnąć, to 30 cm (zwykle mniej). Jeśli w pobliżu rosną ekspansywne gatunki, takie jak np. niezapominajka błotna, przęstka może być przez nie zdominowana, a nawet zupełnie wyparta (w ten sposób zginęła w moim oczku). Rośliny posadzone pod wodą rozrastają się mocniej.

Bez względu na to, na jakiej głębokości je posadzimy, zawsze choineczki o długości około 30 cm będą wystawać ponad powierzchnię wody. Najkorzystniejszą głębokością sadzenia wydaje się około 10 cm poniżej lustra wody. Przęstka wodna jest rośliną wytrzymałą i nie ma z nią żadnych kłopotów. Jest w pełni mrozoodporna. Preferuje glebę żyzną, bogatą w wapień, stanowisko słoneczne lub nieznacznie ocienione. Na zimę roślina zamiera. Powinno się wówczas w miarę możliwości usuwać uschnięte liście. W kwietniu roślina się odradza i szybko rośnie. Przęstkę rozmnażamy wiosną przez podział kłącza (większych kęp). 

Sadzenie przęstki pospolitej do oczka wodnego

Sadzonki przęstki sadzimy w oczku w pojemnikach lub bezpośrednio w dnie w przypadku stawu. Głębokość sadzenia to od 0 do 20 cm. Podłoże przygotowujemy z mieszanki piachu czarnej ziemi i gliny proporcja okolo 1/1/1 glinę można pominąć. Do podłoża dodajemy nawóz uniwersalny typu osmocote lub koreczki dostępne w sekcji. Sprawdź nawozy do roślin wodnych dostępne w naszej ofercie.


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

Przęstka pospolita do oczka wodnego​​

 

 

Informacja

 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.