DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

10 SZT X TRAWA PAMPASOWA ROSEA OKAZJA !

Kod produktu: Cortaderia
Cena: 189 PLN
Dostępna ilość: 5
Ilość sztuk: 

Trawa pampasowa w różowym kolorze 10 szt. - idealna do ogrodu

Cena dotyczy 10 sadzonek różowej trawy pampasowej z doniczki p9 - dla bezpieczeństwa wysyłane bez doniczek!

 

Ta majestatyczna trawa pampasowa rosea w komplecie 10 szt. pochodząca z Argentyny, osiąga u nas wysokość około 1,6 m. Jesienią z rozłożystej kępy równowąskich, lekko niebieskawych liści wyrastają okazałe pióropuszowate kwiatostany, złożone z ogromnej liczby małych, jedwabistych kłosków w kolorze purpuroworóżowym. 

Wspaniała roślina soliterowa. Świetnie czuje się w towarzystwie innych traw np. miskantów czy bambusów. Warto wykorzystywać ją w ogrodach naturalistycznych, na rabatach, zarówno w grupach jak i pojedynczo. Doskonale prezentuje się również przy zbiornikach wodnych, czy uprawiana w donicach na balkonach i tarasach. 

Roślina wymaga stanowisk słonecznych, umiarkowanie wilgotnych, o glebie przepuszczalnej. Przed nadejściem mrozów korzenie trawy pampasowej w zasięgu rozety liści warto przykryć 15-20 cm warstwą liści, torfu lub trocin. Ponadto miejsce wyrastania liści i źdźbeł należy zabezpieczyć przed opadami deszczu, nakrywając je folią perforowaną.

 

Trawa pampasowa rośnie dość szybko, już w pierwszym roku, tworzy spore kępy. Odstęp między roślinami nie powinien być mniejszy niż 1 m optymalnie to około 120 cm. Trawa osiąga wysokość 160 cm natomiast z kwiatostanami przy dobrych warunkach nawet do 200 cm,  Młoda trawa jest niższa z wiekiem kępy robią się coraz wyższe. Roślina ta kwitnie w drugim roku, o ile poprawnie przezimuje.

Trawę pampasową można uprawiać w donicach na tarasie, jednak na zimę trzeba ją zabezpieczyć przed przemarznięciem. W gruncie nie jest ona zbyt wymagająca, lubi glebę żyzną, lecz przepuszczalną. Zimą trzeba ją dobre zabezpieczyć na wypadek dużych mrozów oraz nadmiaru wilgoci. Co do zimowania polecam zaczerpnąć informacji na różnych forach , jest tam bardzo dużo informacji na ten temat.

Sadzić można ją praktycznie przez cały sezon. Co do pielęgnacji, jest to trawa zimozielona, co oznacza, że nie traci liści na zimę. W przypadku przemarznięcia liści obcinamy je wiosna, po ustaniu mrozów uważając, aby nie uszkodzić młodych zielonych odrostów. W przypadku łagodnej zimy trawa powinna pozostać zielona, czyścimy ją wtedy tylko z połamanych i brzydkich liści.

Sadzenie trawy Cortaderia selloana rosea 10 szt.

Trawę ozdobną różową sadzimy w miejscach nasłonecznionych, przewiewnych. Gleba powinna być przepuszczalna i żyzna.

Rośliny nawozimy nawozem typu osmocote uniwersalnym do roślin zielonych.

Więcej na temat sadzenia i pielęgnacji trawy pampasowej znajdziesz na naszym blogu!

W naszej ofercie znajdziesz również inne rośliny do ogrodu, takie jak bordowa trawa ozdobna czy czarna trawa ozdobna. Zapraszamy!


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.