DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Skrzyp zimowy - Robustum

Kod produktu: Equisetum
Cena: 25.99 PLN
Dostępna ilość: 272
Czas realizacji: 3 dni
Ilość sztuk: 

Skrzyp zimowy Robustum - polski bambus

cena dotyczy sadzonki w doniczce P9

dla bezpieczeństwa wysyłamy rośliny bez doniczek

Opis produktu:

rodzina: Equisetaceae

stanowisko: słońce, półcień, cień; wilgotne, podmokłe, płytka woda

opis: proste, nierozgałęzione zielone pędy nadziemne z kremowymi węzłami dorastające do 150 cm

Pędy o grubości do 12 mm odróżniają odmianę skrzypu zimowego robustum od zwykłego skrzypu zimowego, którego łodygi zazwyczaj nie przekraczają 6-8 mm grubości.

Sadząc go w gruncie, należy ograniczyć jego rozrastanie się na boki. Wystarczy strefę korzeniową rośliny ograniczyć poprzez okolenie jej wkopaną wokół blachą czy posadzenie w plastikowej donicy - taka osłona powinna sięgać co najmniej 30 do 40 cm w głąb ziemi. Gdy rosnące poziomo pod ziemią pędy natrafią na ściankę, zmienią kierunek - wyrosną w górę zagęszczając kępę. Skrzypy są dość żarłoczne: potrafią co prawda biedować, ale jeśli zasili się je obornikiem, osiągną maksymalny wzrost i będą cieszyć żywą zielenią pędów.

W Polsce roślina ta często jest określana nazwą polski bambus ze względu na duże podobieństwo do bambusa.

Sadzenie skrzypu Equisetum hyemale oraz nawożenie

Sadzonki skrzypu zimowego sadzimy w miejscach nasłonecznionych. Choć mogą też rosnąć w półcieniu. Gleba powinna być dość ciężka, lecz przepuszczalna, żyzna stale wilgotna.

Choć skrzypy nie są roślinami wymagającymi i potrafią rosnąć nawet w jałowym podłożu, to ich wzrost jest w takich warunkach bardzo powolny a roślina zwykle osiąga dużo mniejsze rozmiary. Dodanie odpowiedniego nawozu zdecydowanie przyśpiesza rozrost skrzypu robustum jest on okazalszy i w szybkim tępie tworzy przepiękne kępy. Do nawożenie zalecamy nawóz uniwersalny do oczka i ogrodu dostępny w sekcji nawozy do roślin ogrodowych.

W naszej ofercie znajdziesz również inne rośliny do ogrodu. Zapraszamy!


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.