DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

TRAWA PAMPASOWA BIAŁA

Kod produktu: Cortaderia
Cena: 15.9 PLN
Dostępna ilość: 29
Ilość sztuk: 

Biała trawa pampasowa do ogrodu " Witte Pluim "

cena dotyczy sadzonki z doniczki

dla bezpieczeństwa wysyłane bez doniczek

 

Trawa pampasowa biała należy do najpiękniejszych traw ozdobnych, uprawianych w naszym klimacie. Jej puszyste, niezwykle okazałe kwiatostany pojawiają się pod koniec lata lub wczesną jesienią i stanowią interesujące urozmaicenie ogrodowych kompozycji w okresie, gdy większość kwiatów już przekwita. Roślina cechuje się długimi, wąskimi, zielonymi liśćmi łukowato przewieszającymi się na zewnątrz kępy.

W zależności od warunków środowiskowych roślina osiąga 1-2 m wysokości i szerokość zbliżoną do 1 m. Pędy trawy pampasowej zakwitają we wrześniu i w październiku.

Biała trawa pampasowa wymaga nieograniczonego dostępu światła słonecznego. Preferuje ciepłe stanowiska i wilgotne, przepuszczalne gleby o wysokiej zawartości składników pokarmowych.

Podłoże nie powinno podmakać podczas zimy. Między poszczególnymi okazami należy zachować odstęp wynoszący ok. 80-120 cm. Rośliny nie wykazują stuprocentowej odporności na polskie mrozy. Trawę pampasową wykorzystuje się na jako solitery w reprezentacyjnym miejscu trawnika. Wyglądają również bardzo efektownie posadzone wzdłuż brzegu zbiornika wodnego lub na tle rabaty bylinowej. W chłodniejszych rejonach trawę pampasową uprawia się w donicach, wkopywanych wiosną w ziemię. Wysuszone kwitnące pędy są wykorzystywane do przybierania suchych bukietów.

 

Trawa pampasowa rośnie dość szybko już w pierwszym roku tworzy spore kępy. Odstęp między roślinami nie powinien być mniejszy niż 1m optymalnie to około 120cm. Trawa osiąga wysokość 150-200 cm młoda jest niższa z wiekiem kępy robią sie coraz wyższe . Roślina ta kwitnie w drugim roku o ile poprawnie przezimuje. Trawę pampasową można uprawiać w donicach na tarasie jednak na zimę trzeba ją zabezpieczyć przed przemarznięciem. W gruncie nie jest ona zbyt wymagająca, lubi glebę żyzna lecz przepuszczalną. Zimą trzeba ją dobre zabezpieczyć na wypadek dużych mrozów oraz nadmiaru wilgoci. Co do zimowania polecam zaczerpnąć informacji na różnych forach , jest tam bardzo dużo informacji na ten temat. Sadzić można ją praktycznie przez cały sezon. Co do pielęgnacji , jest to trawa zimozielona co oznacza że nie traci liści na zimę. W przypadku przemarznięcia liści obcinamy je wiosna po ustaniu mrozów uważając aby nie uszkodzić młodych zielonych odrostów. W przypadku łagodnej zimy trawa powinna pozostać zielona , czyścimy ją wtedy tylko z połamanych i brzydkich liści.

 

Sadzenie trawy Cortaderia Selloana

Rośliny te sadzimy w miejscach nasłonecznionych, przewiewnych. Gleba powinna być przepuszczalna i żyzna.

Trawę Cartaderia Selloana nawozimy nawozem typu osmocote uniwersalnym do roślin zielonych.

W naszej ofercie znajdziesz również inne trawy do ogrodu, takie jak np. ozdobna ostnica Pony Tails. Zapraszamy! 

 


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 


OSTATNIO PRZEGLĄDANE PRODUKTY

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁA SPRZEDAŻ

        NA SEZON 2022

 


 

© 2022 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.