Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Strzałka wodna Szerokolistna

 

 

 

 

 

 

Strzałka wodna Szerokolistna

Kod produktu: Sagittaria
Cena: 6.9 PLN
Dostępna ilość: 19
Ilość sztuk: 

 

 

Strzałka szerokolistna

(Sagittaria latifolia)

 

DO POCZĄTKU MAJA SPRZEDAWANA JAKO BULWY,

POTEM JUZ SADZONKI

 

W odróżnieniu do strzałki wodnej posiada kwiaty o żółtych pręcikach, które prezentują sie atrakcyjniej. Kwitnie podobnie jak nasza rodzima strzałka lipiec - wrzesień. Podstawową różnicą odrózniającą oba gatunki są liście, które u strzałki szerokolistnej są szersze i nie mają tak ładnego strzałkowatego kszatałtu - są zaokraglone na końcach. Zimuje w postaci bulwek pojawiających się na rozłogach. Mrozoodporność wystarczająca, choć jeden raz podczas dużego ocieplenia w lutym strzałki zaczeły rosnać i jak w marcu powróciły mrozy to część roślin tego nie przeżyła - nasze rodzime odporniejsze rodzime strzałki na to nie zareagowały.

W oczkach wodnych strzałka szerokolistna jest gatunkiem bardzo popularynym, i spotkamy go częściej od rodzimych strzałek. Z zakupem ich też nie będzie kłopotu. Strzałki szerokolistne gdy temperatura jest odpowiednia rozrastają się szybko i oprócz bulwek wytwarzanych na koniec sezonu wydają też nowe rośliny na rozłogach. Stanowisko uprawy powinno być słoneczne a podłoże żyzne. Najlepiej uprawiać na głebokosci 0-10 cm, choć w dobrych warunkach da radę i głebiej.

 

 


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

 

 

 

Informacja

 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 300 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 


 

© 2020 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.