DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Wietlica samicza - Athyrium filix-femina

Kod produktu: Athyrium
Cena: 19.99 PLN
Dostępna ilość: 40
Czas realizacji: 3 dni
Ilość sztuk: 

 

Athyrium filix-femina - gatunek paproci z rodziny wietlicowatych

Cena dotyczy sadzonki z doniczki p9.

Dla bezpieczeństwa są wysyłane bez doniczek. 

 

Wietlica samicza to roślina wieloletnia 

Paproć wytwarza atrakcyjne, pierzaste, długie liście, dorastające do 100 cm.

Zarodniki paproci są duże, grube, brunatne.

Dojrzewają od lipca do września.

Wietlica samicza to roślina o silnym wzroście i dużej żywotności.

 

Wietlica samicza - uprawa i pielęgnacja

Athyrium Filix Femina najbardziej lubi zacienione i osłonięte od wiatru miejsca. Na słońcu często ulega przesuszeniu lub poparzeniu. Preferuje podłoża żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne. Można ją sadzić jesienią lub wiosną. Glebę przed posadzeniem warto wymieszać z kompostem.

 

Wietlica samicza dobrze reaguje na ściółkowanie (warto używać do tego igliwia lub innych resztek organicznych z roślin iglastych). W czasie suszy zaleca się ją podlewać. Paproć można dokarmiać, jednak dawki nawozów powinny być rozcieńczone. Nie toleruje zasolenia gleby.

 

Cenne rady dotyczące uprawy paproci, poznasz, czytając nasz artykuł, o tym, jaki pielęgnować paprocie ogrodowe

Athyrium Filix Femina - zastosowanie

Wietlica samicza ze względu na pokaźne rozmiary może być sadzona przy ogrodzeniach i ścianach – w cienistych miejscach. Nadaje się także do tworzenia leśnych zakątków i rabat. To dobra dekoracja oczek wodnych, strumyków i stawów. Warto ją komponować z innymi gatunkami cienioznośnymi o ozdobnych liściach – funkiami lub żurawkami.

 

W naszej ofercie znajdziesz również zestawy roślin do ogrodu, dzięki którym urozmaicisz jego wystrój. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.