DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

ZESTAW MIX 6 TURZYCE OZDOBNE

 

Turzyca Morrowa Ice Dance

Oprócz dekoracyjnego pokroju i ulistnienia turzyca ma także atrakcyjne kwiatostany w postaci kłosów z żółtymi pręcikami osiągające 40 cm wysokości. Pojawiają się one od maja do czerwcaBardzo dobrze wyglądają w nasadzeniach grupowych na tle krzewów ozdobnych. Nadają się do posadzenia na rabatach i obwódkach. Wspaniale prezentują się jako obrzeża alejek i ścieżek ogrodowych.  Doskonale wyglądają sadzone w donicach. Ze względu na swe dekoracyjne ulistnienie, są również wysoko cenione we florystyce

Podstawowe informacje

Turzyca rośnie niezawodnie i zdrowo, jest bowiem odporna na choroby i szkodniki.Nie jest też zbyt wymagająca. Ładnie się przebarwia na stanowisku zarówno słonecznym, jak i zacienionym, raczej osłoniętym od wiatru.

 

Turzyca Morrowa Vanilla Ice

Ta niewysoka turzyca tworzy ozdobną, piękną kępę liści.Liście koloru zielonego z kremowym marginesem.Od kwietnia do maja wyrastają niepozorne, żółte pręciki.Roślina dorasta około 30 cm wysokości.Najlepiej będzie rosła w półcieniu lub cieniu,na przeciętnej, próchniczej glebie.Trawa polecana do ogrodów japońskich.Nadaje się na rabaty bylinowe i do donic.

 

Podstawowe informacje 

 • Kwitnienie: kwiecień-czerwiec
 • szerokość: 30
 • wysokość: 35 cm
 • wysokość kwitnących roślin: 40 cm
 • Stanowisko: słoneczne/ półcieniste
 • Strefa: 5 ( mrozoodporna)
 • Uwagi: niekłopotliwa w uprawie.

 

Turzyca oszimska Evergold 

Kępiasta trawa o powolnym wzroście, osiąga 30 cm. Liście jasnożółte z zielonym brzegiem. Kłosy pojawiają się w czerwcu. Turzyca oszimska Evergold dobrze rośnie na stanowiskach półcienistych i słonecznych w umiarkowanie wilgotnym i lekko kwaśnym podłożu. Toleruje każdy rodzaj gleby, poza piaszczystą. Z uwagi na atrakcyjność liści i małe wymagania, ma wszechstronne zastosowanie zarówno w parkach, jak i małych ogrodach, tarasach; stosowana na obwódkach, skalniakach i w strefie bagiennej.

 

Podstawowe informacje

 • Kwitnie wiosną drobnymi, brązowymi kłoskami. Jest to roślina zimozielona, dlatego wiosną nie przycinamy jej całkiem, tylko czyścimy wyrywając uschnięte liście.
 • Turzyca oszimska Evergold Carex Oshimensis preferuje stanowisko słoneczne, półcieniste
 • Najlepiej rośnie w żyznej, ale przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej glebie o odczynie lekko kwaśnym
 • Bardzo dobrze wyglądają w nasadzeniach grupowych na tle krzewów ozdobnych. Nadają się do posadzenia na rabatach i obwódkach. Wspaniale prezentują się jako obrzeża alejek i ścieżek ogrodowych.  Doskonale wyglądają sadzone w donicach. Ze względu na swe dekoracyjne ulistnienie, są również wysoko cenione we florystyce

 

Turzyce sadzimy w glebie lekkiej i przepuszczalnej. Pod rośliny warto dodać nawóz o przedłużonym działaniu typu osmocote uniwersalny. 

 

 

 

 

 

 

 

ZESTAW MIX 6 TURZYCE OZDOBNE

Kod produktu: Zestaw Ogród
Cena: 79.99 PLN
Adres e-mail

 

 

ZESTAW MIX 6 TURZYCE OZDOBNE ZAWIERAJĄ:

 

Cena dotyczy sadzonek w doniczce P9

DLA BEZPIECZEŃSTWA WYSYŁANE BEZ DONICZEK

 

TURZYCA ICE DANCE      2 SZT

TURZYCA VANILLA ICE   2 SZT

 TURZYCA EVERGOLD      2 SZT


 

KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

 

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.