DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Zestaw 15 Proste Rośliny Pływające MIX do Oczka Wodnego

 • 1.Wywłócznik Okółkowy

  Wywłócznik jest dobrym natleniaczem wody, oraz daje schronie drobnym zwierzętom wodnym. Można połoźyc go na wodzie bądź posadzić na około 0-30 cm poniżej lustra wodyRodzima natleniająca, oczyszczajaca i dekoracyjna roślina podwodna. Rozrasta się szybko. Kępy wywłócznika okółkowego są doskonałym tarliskiem dla ryb.

2. Pistia Plywajaca

Ze względu na bardzo szybki wzrost pistia może być stosowana jako niezbędny asystent w utrzymaniu równowagi chemicznej w akwarium i oczku wodnym, a ponieważ roślina nie potrzebuje gleby, jest bardzo wygodna w użyciu w zbiornikach z narybkiem.

Roślinę umieszczamy na powierzchni wody w akwarium badz w oczku wodnym. Należy unikać zacienienia całej powierzchni akwarium

 

3.Salwinia pływająca Pływająca paproć wodna, która pokrywa powierzchnię wody gęstym, zamszowym kożuszkiem dodając sadzawce ciekawej faktury i szmaragdowozielonego koloru. Delikatne włoski pokrywające wierzch liści chronią salwinię przed wodą - jest to jeden z wielu sposobów praktykowanych przez rośliny na pozbywanie się wody z wierzchniej powierzchni liści: kropla na liściu to doskonała soczewka, która umożliwiłaby słońcu wypalanie dziur.

4. Limnobium Gąbczaste 2sadzonki

Bardzo ciekawa roślina pływająca z rodziny żabiściekowatych. . Rozrasta się szybko przez stosunkowo grube rozłogi, oczyszczając wodę. Chętnie zakwita wydając kwiaty męskie i żeńskie na rożnych roślinach. Nie zimuje na zewnątrz w polskich warunkach klimatycznych, jednak można je przezimować w akwarium. Gatunek osiaga nieco wieksze rozmiary od spokrewnionego z nim limnobium rołogowego.

Gatunek nieodporny na przymrozki

Roślinę umieszczamy na powierzchni wody w akwarium bądź w oczku wodnym. Należy unikać zacienienia całej powierzchni akwarium.

 

5.Gałęzatka Kulista 

Jest to ozdobny glon , cenionych przez akwarystów oraz właścicieli oczek wodnych  ze względu na szybki wzrost, walory dekoracyjne oraz wchłanianie dużych ilości związków azotowych i fosforowych. Posiada kształt zwartej, intensywnie zielonej kuli o średnicy do  około 15 cm, którą tworzą niezliczone, cienkie, nitkowate plechy, składające się z szeregu drobnych komórek, zajmujących każdą wolną przestrzeń w obrębie kuli. Gałęzatka przytwierdzona do podłoża, korzeni lub kamieni może też rosnąć w formie innej niż kulista - tworzy wtedy piękne trawniczki. Rozmnaża się poprzez podział rośliny na dwie nowe.Roślinę umieszczamy na powierzchni wody w akwarium badź w oczku wodnym. Należy unikać zacienienia całej powierzchni akwarium.

 

6. MOCZARKA KANADYJSKA

Moczarka odgrywa dużą rolę w zarastaniu zbiorników, zwłaszcza w fazie początkowej.

Skupienia moczarki stanowią siedlisko dla wielu wodnych bezkręgowców oraz schronienie dla małych ryb i płazów.

Dobrze rośnie w miejscach płytkich i ciepłych. Jest wspaniałym natleniaczem wody.

7. RZĘSA WODNA

Drobna bylina pływająca po powierzchni wody. Człony pędowe jajowate lub okrągłe. Najlepszy reduktor azotu i innych nawozów z wody. W sprzyjających warunkach co 4 dni podwaja swoją ilość a co 6 dni podwaja swoją masę.

Roślinę umieszczamy na powierzchni wody w akwarium . Należy unikać zacienienia całej powierzchni.

Zestaw 15 Proste Rośliny Pływające MIX do Oczka Wodnego

Kod produktu: Zestaw Oczko
Cena: 139 PLN
Adres e-mail

 

ZESTAW NR 15 - IDEALNY NA START

DLA MAŁEGO OCZKA

ROŚLINY PŁYWAJĄCE 

 

Cena dotyczy 1 kpl zestawu

 

ZASTRZEGAMY SOBIE MOŻLIWOŚĆ WYMIANY ROŚLIN W PRZYPADKU BRAKU JEDNEJ Z NICH np. ze względu na ukończenie okresu wegetacji  NA INNĄ W PRZYBLIŻONEJ CENIE BĄDŹ DROŻSZEJ.

 

Warto wzbogacić swoje oczka również o rośliny tropikalne z uwagi na cenne właściwości oczyszczające - natleniające

W sezonie bardzo szybko się namnażają konkurując z glonami o pożywienie. Regulują także równowagę biologiczną w zbiorniku wodnym.

 

ZESTAW ZAWIERA NASTĘPUJĄCE ROŚLINY PŁYWAJĄCE :

 

Rośliny tropikalne- pływające po wodzie :

 1. Pistia Plywajaca 3szt
 2. Salwinia pływająca drobna 2 opakowania
 3. Salwinia pływająca gabczasta 2 opakowanie
 4. Limnobium Gąbczaste 3 sadzonki

Rośliny zimujące:

 1. Gałęzatka Kulista 3-5 cm 3szt
 2. Rzęsa wodna 1 opakowanie 
 3. Jaskier Pływający lub Pływacz Zwyczajny 2 sadzonki 
 4. Wywłócznik albo rdestnica pływająca 5 sadzonek
 5. Żabiściek pływający  3szt

 

 

 

 

 


 


DO ZAMÓWIENIA DOŁĄCZAMY KRÓTKI

OPIS- WSKAZÓWKI SADZENIA ROŚLIN 

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU

KAŻDA ROŚLINKA OPISANA OSOBNO WIĘC NIE BĘDZIE PROBLEMU Z IDENTYFIKACJĄ :)

P O W O D Z E N I A :)

UWAGA!!!

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej włożyć rośliny do zbiornika wodnego i  odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , woda , czas po jakim rośliny zostały umiejscowione ) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.