DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Trawa Imperata cylindryczna Red Baron

Kod produktu: Imperata cylindrica
Cena: 18.99 PLN
Dostępna ilość: 38
Czas realizacji: 3 dni
Ilość sztuk: 

Czym wyróżnia się trawa Red Baron?

Cena dotyczy 1 sadzonki w doniczce P9

 

Trawa ozdobna Red Baron to niezwykle ozdobna i rzadko spotykana trawa. Jest szczególnie ceniona z uwagi na oryginalne zabarwienie źdźbeł trawy, które przybierają czerwony kolor. Jesienią dodatkowo przebarwiają się na fioletowo. Zdarza się, że zakwita (w polskim klimacie zjawisko jest rzadkie), jednak drobne białe kwiaty zebrane w wąskie kwiatostany nie mają szczególnej wartości dekoracyjnej.

Imperata Cylindrica Red Baron trawa ozdobna czerwona - charakterystyka

  • Trawa Red Baron uprawa - nadaje się do uprawy pojemnikowej – wtedy może być niesztampową dekoracją balkonów, tarasów, drzwi wejściowych i głównej drogi prowadzącej do domu,
  • Aranżacje trawy Red Baron - Można nią dekorować zbiorniki wodne, a ze względu na niezbyt szybki wzrost nadaje się nawet do bardzo małych ogrodów,
  • Imperata Cylindrica - preferuje gleby żyzne i wilgotne,
  • Red Baron stanowisko - dorasta do około 50 cm i lubi stanowiska słoneczne - wtedy ma najładniej wybarwione źdźbła.

Red Baron trawa zimowanie i pielęgnacja

Gatunek jest mrozoodporny, ale zaleca się go okryć ściółką przed nadejściem zimy. Problemem z zimowaniem trawy red baron mogą być bezśnieżne zimy i mokre podłoże.

Suche liście ścina się dopiero wiosną, przez zimę będą stanowiły dodatkową barierę ochronną. Trawę można sadzić wczesną jesienią (przełom września i października) lub wiosną (od kwietnia do maja). W czasie susz należy ją podlewać.

Jak sadzić imperatę?

Rośliny te sadzimy w miejscach nasłonecznionych, przewiewnych. Gleba powinna być przepuszczalna i żyzna. Rośliny nawozimy nawozem typu Osmocote do roślin zielonych. Intensywne nawożenie nie jest wskazane! Warto sporadycznie aplikować nawozy organiczne lub mineralne z większą ilością potasu i mikroelementów.  Gatunek jest mało podatny na choroby (o ile stanowisko nie jest zbyt mokre) oraz szkodniki.

W naszej ofercie znajdziesz również inne rośliny do ogrodu. Zapraszamy! 

 

 


Informacja

 

KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI, SĄ OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW. DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN! ROŚLINY SĄ BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU. 

 

Po otrzymaniu przesyłki zaleca się jak najszybsze posadzenie otrzymanych sadzonek do gruntu oraz odpowiednie nawodnienie, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że obumrą - są to żywe rośliny!

 

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji, jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptację roślin w nowym środowisku, ponieważ na nią wpływają różnorodne czynniki niezależne od nas (takie jak pogoda, rodzaj podłoża, stosowane nawozy, oraz czas, w jakim rośliny zostały posadzone). Ze względu na żywotność roślin, nie ma możliwości zwrotu.

 

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.