DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

ROŚLINY OGRÓD DESZCZOWY " TYP MIESZANY" Mix roślin

Przykładowe zdjęcia roślin są wykonane w pełni okresu wegetacji. Zależnie od pory roku, otrzymane rośliny mogą się różnić od roślin widocznych na zdjęciach

Można wyróżnić trzy główne typy ogrodów deszczowych w zależności od wilgotności gleby i wymagań roślin.

Oto krótki opis każdego typu:

 1. Ogród deszczowy suchy: Ten typ ogrodu deszczowego to zwykle sucha przestrzeń, w której rośliny dobrze radzą sobie w warunkach suchych i piaszczystych. Rośliny te są dobrze przystosowane do suszy i wymagają niewielkiej ilości wody. Ogród deszczowy suchy jest dobrym wyborem dla obszarów o niskiej wilgotności gleby. W ogrodzie deszczowym suchym warto sadzić rośliny, które dobrze radzą sobie w warunkach suchych i piaszczystych. Mogą to być na przykład rozchodniki, byliny z rodziny astrowatych itp

 2. Ogród deszczowy mieszany: Ten typ ogrodu deszczowego łączy cechy suchego i mokrego ogrodu deszczowego. Rośliny w ogrodzie deszczowym mieszany dobrze radzą sobie w różnych warunkach wilgotności gleby. Ogród deszczowy mieszany jest dobrym wyborem dla obszarów o zmiennej wilgotności gleby.          W ogrodzie deszczowym mieszanym warto sadzić rośliny, które dobrze radzą sobie zarówno w warunkach suchych, jak i wilgotnych. Mogą to być na przykład miskanty, jeżówki, osty, irysy, jaskry, kocimiętki, szałwie i wiele innych roślin.

 3. Ogród deszczowy mokry: Ten typ ogrodu deszczowego to przestrzeń z dużą ilością wody, która zwykle jest zatrzymywana przez rośliny, kamienie lub specjalne pojemniki. Rośliny w ogrodzie deszczowym mokrym dobrze radzą sobie w warunkach wilgotnych i wymagają dużej ilości wody. Ogród deszczowy mokry jest dobrym wyborem dla obszarów o wysokiej wilgotności gleby.W ogrodzie deszczowym mokrym warto sadzić rośliny, które dobrze radzą sobie w warunkach wilgotnych i wymagają dużej ilości wody. Mogą to być na przykład trzciny, pałki, irysy wodne, jaskry wodne, żabienice, pływacze, kosaćce i wiele innych roślin.

DO ZAMÓWIENIA DOŁĄCZAMY KRÓTKI

OPIS- WSKAZÓWKI SADZENIA ROŚLIN :)

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU

KAŻDA ROŚLINKA OPISANA OSOBNO WIĘC NIE BĘDZIE PROBLEMU Z IDENTYFIKACJĄ :)

 

 

 

 

 

ROŚLINY OGRÓD DESZCZOWY " TYP MIESZANY" Mix roślin

Kod produktu: Zestaw Oczko
Cena: 340 PLN
Dostępna ilość: 5
Czas realizacji: 3 dni
Ilość sztuk: 

 

WSZYSTKIE UWAGI DO ZAMÓWIENIA prosimy wpisywać przy zakupach w wiadomości do sprzedającego.

Takie informacje widzimy na bieżąco

 

OGRÓD DESZCZOWY 

Ogród deszczowy to rodzaj ogrodu zaprojektowany w taki sposób, aby zbierać wodę deszczową i zatrzymywać ją w celu nawadniania roślin. Jest to zwykle zielona przestrzeń, która ma za zadanie zapobieganie erozji gleby i poprawę jakości wody w okolicy.

Ogród deszczowy zazwyczaj składa się z obszarów zasadzonych roślinami, które są w stanie przetrwać i rosnąć w miejscach o podwyższonej wilgotności. Rośliny te są zwykle dobierane ze względu na swoją zdolność do pochłaniania wody oraz do usuwania zanieczyszczeń z wody deszczowej.

Ogród deszczowy może również zawierać elementy takie jak kamienie, koryta i małe baseny, które pomagają w gromadzeniu i przeprowadzaniu wody przez teren ogrodu. W ten sposób ogród deszczowy może pomóc w ochronie miejscowej bioróżnorodności, zmniejszeniu ryzyka powodzi oraz poprawie jakości wody w okolicy.

 

ZESTAW OGRÓD DESZCZOWY TYP MIESZANY

Cena dotyczy 1 zestawu 

Poniższy zestaw równie dobrze nadaje się na obsadzenie oczka i brzegów oczka. 

 

ZESTAW ZAWIERA NASTĘPUJĄCE ROŚLINY :

 1.  Irys kosaciec żółty Variegata - 2 szt 
 2. Irys laevigata Rose Queen- Kosaciec gładki - 2szt
 3. Irys ENSATA Variegata Paski FIOLETOWE KWIATY - 2szt 
 4. IRYS GŁADKI Variegata Niebieskie Kwiaty - 2 szt
 5. Irys żółty Kosaciec Żółty - 2 szt 
 6. Kocimiętka Nepeta Walker's Low Długo Kwitnie Przyciąga Motyle - 2szt
 7. KACZENIEC ŻÓŁTY KNIEĆ BŁOTNA - 2 szt
 8. Tojeść bukietowa -  2szt
 9. Czermień Błotna 2 szt 
 10. Tułacz sercolistny  -  2szt
 11. Tatarak Trawiasty Variegatus - 2szt
 12. Przetacznik Bobowniczek - 5szt
 13. Kropidło wodne Flamingo (Sadzonka ) - 5 szt
 14. MANNA MIELEC VARIEGATA - 5 szt 
 15. SIT MIECZOLISTNY - 1 szt

 16. Konitrut Lekarski 1szt 

 17. Skrzyp zimowy - ZWYKŁY - 1 szt

 18. Skrzyp zimowy - Robustum - 1 szt

 19. Pióropusznik Strusi 1szt

 20. Trzcina Karka Variageta 1szt 

UWAGA!!!

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

W okresie wczesnowiosennym większość bylin pozbawiona jest części nadziemnej.. Stopień rozwoju jest ściśle związany z indywidualnymi cechami gatunku.

Niektóre rośliny wymagają do prawidłowego wzrostu ciepłych nocy występujących w naszym klimacie w okresie maja/czerwca, inne zaś intensywnie rozwijają się już w marcu.

 Żywa część rośliny pozostaje pod ziemią. Kupując rośliny w okresie wczesnowiosennym (marzec - kwiecień) należy mieć świadomość, że większość z nich jest wówczas w fazie uśpionej.

Sadzonki takie zwykle nie posiadają jeszcze liści i pędów lub dopiero zaczynają się one rozwijać

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.