DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Rdest Wężownik

 

 

Rdest Wężownik

Kod produktu: Polygonum
Cena: 0 PLN
Adres e-mail

Rdest Wężownik Polygonum Bistoria

Cena dotyczy 1 sadzonki.

 

Rdest wężownik to wieloletnia bylina, wytwarzająca grube, skręcone esowato kłącze (przypominające nieco węża, stąd nazwa rośliny). Łodyga jest wzniesiona, mocna, słabo ulistniona odziomkowymi liśćmi o lancetowatym kształcie.W okresie kwitnienia na jej szczycie pojawia się zbity walcowaty kwiatostan w kształcie kłosa, złożony z drobnych różowych kwiatów.

Rdest wężownik preferuje wilgotne warunki wzrostu. Rośnie na torfowiskach. Jest doskonałą rośliną okrywową. Nadaje się do ogródków skalnych, parków lub na rabaty złożone z niskich bylin. Jasnoróżowe kwiaty stanowią piękną ozdobę oczka bądź ogrodu.

Roślina wężownik i jej zastosowania lecznicze

Ten gatunek rdestu jest też znaną rośliną leczniczą (właściwości lecznicze ma kłącze). Działa ściągająco, przeciwkrwotocznie, przeciwzapalnie, przeciwbiegunkowo i przeciwbakteryjnie. Wewnętrznie rdest wężownik stosowany jest w schorzeniach układu pokarmowego, zewnętrznie używa się go do płukania jamy ustnej i gardła przy zapaleniu śluzówek, anginie i in.

Rdest wężownik - sadzenie

Sadzonki sadzimy w oczku w pojemnikach lub bezpośrednio w dnie w przypadku stawu. Głębokość sadzenia to od 0 do 10cm Podłoże przygotowujemy z mieszanki piachu czarnej ziemi i gliny proporcja okolo 1/1/1 glinę można pominąć . Do podłoża dodajemy nawóz do lilii wodnych i roslin kwitnących typu osmocote lub koreczki .

Roślina wymaga intensywnego nawożenia. Zaprasszamy do zapoznania się z naszą ofertą - nawozy do roślin wodnych.

 

  • DEKORACYJNOŚĆkwiaty
  • KOLOR KWIATÓWróżowe
  • KWIATOSTANkłos
  • POKRÓJkępy
  • WYSOKOŚĆ0,75 m
  • OKRES KWITNIENIAVII, VI, V
  • TRWAŁOŚĆ LIŚCIsezonowe
  • WILGOTNOŚĆgleba wilgotna
  • STANOWISKOpółcień, słońce
  • ZASTOSOWANIEroślina lecznicza, parki, ogrody przydomowe, brzegi zbiorników wodnych, rabaty

 

 


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

 

 

Informacja

 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 

 


OSTATNIO PRZEGLĄDANE PRODUKTY

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.