DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

MIĘTA JELENIA NIEBIESKA Mentha cervina HIT

Kod produktu: Mentha
Cena: 12.99 PLN
Dostępna ilość: 25
Ilość sztuk: 

Mięta jelenia niebieska - Mentha cervina 

Cena dotyczy sadzonki w doniczce. Dla bezpieczeństwa rośliny wysyłamy bez doniczek.


Odmiana mięty o bardzo nietypowych, drobnych i krótkich, ciemnozielonych listkach przypominające igły.

Latem pojawią się przepiękne, gęste, niebieskie kwiaty.


W odróżnieniu od innych gatunków niebieska mięta jelenia lubi dużo słońca.
Gdy oddziałują na nią promienie słoneczne, wówczas ma ona najbardziej intensywny zapach.

 

Preferuje stanowiska podmokłe i częściowo zanurzone w wodzie.
Przyda się do wysadzenia wokół sadzawki - rośnie gęsto, jest zwarta i niska.
Kwitnie bardzo obficie od czerwca do lipca a szczególnie na przełomie lata i jesieni wabi pszczoły, trzmiele, motyle.
Można wykorzystywać ją w kuchni.


Świeże listki mentha cervina komponują się doskonale z deserami, sałatkami, dipami, sosami itp

 

Mięta jelenia w niebieskim kolorze - poznaj ją lepiej!

  1. Smak i zapach: Liście mięty jelenia mają intensywny aromat mięty i są popularne w kuchni ze względu na ich świeży smak. Zwykle używa się ich do przyprawiania herbaty, deserów, sosów i napojów.

  2. Zastosowanie kulinarne: Mięta jelenia niebieska jest szeroko wykorzystywana w kuchni. Jej liście mogą być dodawane do sałatek, koktajli, lodów, herbaty miętowej i wielu innych potraw, aby dodać im świeżości i aromatu.

  3. Uprawa: Mięta jelenia niebieska jest stosunkowo łatwa do uprawy. Wymaga dobrze przepuszczalnej i wilgotnej gleby oraz umiarkowanego oświetlenia. Można ją uprawiać z nasion, sadzonek lub przez podział kępki. Roślina ta ma tendencję do rozprzestrzeniania się, dlatego warto ją sadzić w doniczkach lub w miejscu, gdzie można kontrolować jej rozrost.

  4. Zastosowania lecznicze: Mięta jelenia niebieska bywa również używana w medycynie ludowej. Jej liście zawierają olejki eteryczne, które mogą pomóc w łagodzeniu problemów trawiennych, bólów głowy oraz stanów zapalnych gardła.

  5. Inne zastosowania: Mięta jelenia niebieska może być również wykorzystywana do aromatyzowania mydeł, perfum i produktów kosmetycznych.

Pamiętaj, że mięta jelenia mentha cervina ma tendencję do rozprzestrzeniania się, więc warto ją kontrolować, aby nie zdominowała innych roślin w ogrodzie. Możesz ją sadzić w doniczkach lub w wyznaczonej części ogrodu, aby ograniczyć jej ekspansję.

 

W naszej ofercie znajdziesz również rośliny pływające. Zapraszamy!


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

 

Informacja

 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.