HOSTA FUNKIA BLUE MOUSE EARS NIEBIESKA MINIATURKA

DO ZAMÓWIENIA DOŁĄCZAMY KRÓTKI

OPIS- WSKAZÓWKI SADZENIA ROŚLIN :)

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU

KAŻDA ROŚLINKA OPISANA OSOBNO WIĘC NIE BĘDZIE PROBLEMU Z IDENTYFIKACJĄ :)

HOSTA FUNKIA BLUE MOUSE EARS NIEBIESKA MINIATURKA

Kod produktu: Hosta
Cena: 11.9 PLN
Dostępna ilość: 18
Ilość sztuk: 

Funkia Blue Mouse Ears Hosta

Cena dotyczy 1 doniczki

Opis produktu:

Funkia ta potocznie zwana jest "Mysimi uszkami".Śliczna, miniaturowa odmiana funkii o zwartym pokroju oraz pięknym ulistnieniu. Wytwarza urocze, małe, grube, liście, które kształtem przypominają uszy myszy. Początkowo mają one piękny, niebieskawy odcień, jednak z czasem zielenieją. W lipcu ponad kępką zjawiskowych, mięsistych liści pojawiają się cudowne, duże lawendowe kwiaty w kształcie dzwoneczków. Bylina dorasta do około 15 cm wysokości i 30 cm szerokości, tworząc gęste kopczyki okrągłych, lekko pofałdowanych, wklęsłych liści. .

Podstawowe informacje

  • Typ rośliny: wieloletnia
  • Wysokość docelowa: 15 cm
  • Szerokość docelowa: 30 cm
  • Barwa kwiatów: lawendowa
  • Barwa liści: niebiesko-zielona
  • Okres kwitnienia: VII

Dodatkowe informacje

Funkie najlepiej rosną na ocienionych i wilgotnych stanowiskach.Świetnie nadaje się do obsadzania stawów, oczek wodnych,strumyków. Świetnie prezentuje się w kompozycjach z innymi roślinami. Dobrze wygląda zarówno na małych rabatkach jak i w dużych ogrodach, parkach, skwerach. Mniejsze odmiany świetnie nadają się do uprawy w donicach i pojemnikach na balkonach lub tarasach.

Charakterystyczne dla funki jest to że kolor liści zależy od miejsca w którym rośnie,im ciemniejsze i bardziej zacienione tym ciemniejsze liście.


UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

W okresie wczesnowiosennym większość bylin pozbawiona jest części nadziemnej.. Stopień rozwoju jest ściśle związany z indywidualnymi cechami gatunku.

Niektóre rośliny wymagają do prawidłowego wzrostu ciepłych nocy występujących w naszym klimacie w okresie maja/czerwca, inne zaś intensywnie rozwijają się już w marcu.

 Żywa część rośliny pozostaje pod ziemią. Kupując rośliny w okresie wczesnowiosennym (marzec - kwiecień) należy mieć świadomość, że większość z nich jest wówczas w fazie uśpionej.

Sadzonki takie zwykle nie posiadają jeszcze liści i pędów lub dopiero zaczynają się one rozwijać

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 200 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.