DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Cibora zmienna PAPIRUS

Kod produktu: CYPERUS
Cena: 34.9 PLN
Dostępna ilość: 7
Ilość sztuk: 

Papirus doniczkowy idealny do domu

Na zdjęciach przykładowe sadzonki w sprzedaży

Cena dotyczy 1 sadzonki z doniczki C3,  dla bezpieczeństwa wysyłana  bez doniczek.

KOMPAKTOWA  ODMIANA PAPIRUSA DORASTA DO OK 70CM PRZEZ  CO IDEALNIE NADAJE SIE DO DOMU.

Cibora zmienna, czyli papirus przypominający parasolkę

Papirus wygląda jak miniaturowy i dość ażurowy parasol. Wśród liści mogą pojawiać się również kwiaty. Papirus to mało wymagająca roślina nadająca się jako roślina doniczkowa do uprawy w domu. Latem może też rosnąć na tarasie lub w oczku wodnym. W warunkach domowych papirus czuje się najlepiej w miejscach jasnych w miarę możliwości oddalonych od grzejników. Roślinę warto postawić na większym podstawku stale wypełnionym wodą, zapobiega to obsychaniu końcówek liści Cibory zmiennej, która nie lubi zbyt suchego powietrza. Nie można dopuszczać do przeschnięcia bryły korzeniowej, bo liście szybko zaczną brązowieć i zasychać. Poza odlewaniem, papirus można regularnie zraszać.

Rozmnażanie i sadzenie Papirusa

Papirusa najłatwiej rozmnożyć odcinając rozetę. Odciętą parasolkę z około 5cm ogonka kładziemy na podstawku z wodą do góry nogami, ze środka rozety w ciągu kilku kilkunastu dni wyrosną nowe pędy wraz z korzeniami. Cibora zmienna może być również rozmnażana poprzez podział rozrośniętego kłącza jak i przez siew (w warunkach domowych papirus rzadko wytwarza nasiona). 

Sadzonki sadzimy w donice 3-litrowe lub większe. W kwestii podłoża Cibora zmienna nie jest wymagająca - można zastosować zwykłe uniwersalne dostępne w sklepach ogrodniczych. Do podłoża dodajemy nawóz uniwersalny typu osmocote lub koreczki  dostępne na naszych aukcjach.

Papirus w oczku wodnym

NIŻSZA ŁADNA ODMIANA PAPIRUSA DORASTA DO OK 70CM

Jeśli dysponujemy ogrodem z oczkiem wodnym, na lato możemy papirus do niego przenieść. Pamiętajmy jednak, żeby roślinę wziąć z powrotem do domu przed nastaniem chłodów. Papirus szybko się rozrasta i łatwo rozmnaża, więc możemy poświęcić część roślin na obsadzenie oczka wodnego, trzeba się jednak liczyć z tym, że będzie to uprawa jednoroczna - papirusy nie przetrwają zimy na zewnątrz.

Doniczkę z papirusem możemy też wynieść latem na balkon lub taras, ale nie zapominajmy o regularnym i obfitym podlewaniu.
 

Sprawdź również rośliny do oczka wodnego dostępne w naszym sklepie!


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 


OSTATNIO PRZEGLĄDANE PRODUKTY

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.