DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Ceratopteris thalictroides Paprotnica

Kod produktu: Ceratopteris
Cena: 3.99 PLN

AKTUALNIE ROSNĘ...

Adres e-mail

Ceratopteris thalictroides Różdżyca rutewkowa

PAPROTNICA

Cena dotyczy 1 sadzonki

Nadaje się na 3 Plan

Roślina wykształca liście podwodne z drobno powycinaną blaszką liściową, nawet u bardzo młodych roślin. Kształt blaszek liściowych odznacza się dużą zmiennością, szczególnie wielkością wcięć w liściu co zależy od warunków życia. korzenie wiązkowe długie, jasne, liście do 50 cm długości.Może rosnąć zakorzeniona w podłożu lub jako roślina pływająca.
 

UPRAWA : Może rozwijać się w wodzie o różnej twardości, jednak najlepiej służy jej woda miękka lub średnio twarda (4-12°N) o temperaturze 20-30°C. Zasadniczą sprawą w jej uprawie jest oświetlenie. Są to rośliny które dobrze rosną w świeżo założonym akwarium. Ich wzrost ustaje w miarę starzenia się podłoża aż do ich wyginięcia. Przemywając regularnie żwir i stosując okresowe odświeżanie wody można je długo utrzymać w akwarium. Sadząc je w podłożu należy je zabezpieczyć kamieniami gdyż mają tendencje do wypływania. Ważne jest aby nasada korzeni wystawała ponad podłoże. Należy je sadzić zawsze pojedynczo raczej nie w kępkach. Pływające okazy nadają się do zacienienia niektórych partii akwarium, dla ryb preferujących półmrok, także do akwariów tarliskowych szczególnie dla ryb labiryntowych oraz budujących pieniste gniazda. Rozmnażanie jest bezproblemowe. Na starych liściach tych roślin tworzą się rośliny potomne. Po wykształceniu kilku listków i systemu korzeniowego można je oddzielić i posadzić w podłożu lub pozostawić jako pływające. Jest to roślina szybko rosnąca i pochłaniająca dużo związków azotu przyczyniając się do usuwania z wody produktów przemiany materii ryb. Często jest nazywana Paprotnicą sumatrzańską.

 

 
 

 

 


DO ZAMÓWIENIA  DOKŁADAMY ZAWSZE ALBO WIĘCEJ ILOŚCI SADZONEK ALBO COŚ EKSTRA W ZALEŻNOŚCI OD DOSTĘPNOŚCI:)

Rośliny akwariowe pochodzą z nadwyżek własnej hodowli. Są to rośliny z hodowli podwodnej.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Bez problemów mogą przetrwać temperatury nawet poniżej -5/-7 stopni.

W przypadku większych mrozów można dokupić heat pack (5zł) grzejący roślinki w czasie wysyłki na naszej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/doplata-do-wysylki-w-czasie-niskich-temperatur-8734039272

KAŻDA ROŚLINKA OPISANA OSOBNO WIĘC NIE BĘDZIE PROBLEMU Z IDENTYFIKACJĄ

P O W O D Z E N I A :)

 

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 300 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 


 

© 2021 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.