DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

5 x Ślimak do oczka Zatoczek rogowy Filtracja Oczka wodnego

5 x Ślimak do oczka Zatoczek rogowy Filtracja Oczka wodnego

Cena: 34.99 PLN
Czas realizacji: 5 dni
Adres e-mail

Zatoczek rogowy Planorbarius corneus

CENA DOTYCZY 5 SZT ŚLIMAKÓW

 

Oferowane przez nas Zatoczki są bardzo dobrze zapakowane  (W RĘKAWY Foliowe Z WODĄ Z NABITYM TLENEM) oraz zabezpieczone na czas transportu.

Zatoczek rogowy Planorbarius corneus to popularny gatunek ślimaka wodnego, który często spotyka się w oczkach wodnych, stawach i wolno płynących rzekach. Zatoczki rogowy osiąga przeciętnie od 1 do 2 centymetrów długości, choć niektóre osobniki mogą być większe. Ich muszle mają spiralny kształt i są zwykle płaskie, z wyraźnie zaznaczonymi obrotami. Muszla ma barwę brązowawą lub zielonkawą, z drobnymi spiralnymi wzorami..

 

Występowanie i środowisko PL

Zatoczki rogowy (Planorbarius corneus) występuje naturalnie w różnych częściach Europy. Są one szeroko rozpowszechnione na kontynencie, a ich zasięg obejmuje wiele krajów.

 

Tryb życia i zachowanie

Zatoczek rogowy ma zdolność do żerowania na glonach, co pomaga utrzymać czystość wodnego ekosystemu. Dzięki temu ślimaki te mogą skutecznie ograniczać rozwój glonów i utrzymywać wodę w czystym stanie. Są to niewymagające stworzenia. Wymagają minimalnego utrzymania i nie są skomplikowane w hodowli. Odpowiednie warunki środowiskowe i regularne karmienie wystarczą, aby utrzymać je zdrowe.

 

Oprócz kontroli glonów, Zatoczki również pomagają w naturalnym oczyszczaniu wody. Żerując na resztkach organicznych i martwych roślinach, pomagają w redukcji nadmiaru substancji odżywczych, które mogą prowadzić do zakwitów sinicowych i innych problemów z jakością wody.

 

 

Rośnie w relatywnie umiarkowanym tempie. Ma zdolność do szybkiej reprodukcji. Jeśli warunki hodowlane są odpowiednie, mogą się rozmnażać i zwiększać populację, co może być korzystne, jeśli zależy Ci na zwiększeniu ich liczebności w Twoim oczku wodnym. W odpowiednich warunkach, tj. obfitość pożywienia i odpowiednia temperatura wody, może osiągnąć swoje pełne rozmiary w ciągu około 1-2 lat. Długość Zatoczek rogowych wynosi zwykle od 1 do 2 centymetrów, choć niektóre osobniki mogą być nieco większe. Ich muszle mają spiralny kształt i składają się z kilku obrotów.

Długość: 1-2 cm.   Długość życia: około 3 lat.

 

Pożywienie

Pokarm (plankton) pobiera z wody, odfiltrowując go.

Zatoczka żywi się mikroorganizmami i zawiesiną szczątków organicznych unoszących się w spokojnej wodzie, których średnica nie przekracza 0,05 mm. Wchłania je razem z wodą, która jednocześnie dostarcza jej niezbędnego do życia tlenu.


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

Małże do oczka wodnego: szczeżuja pospolita

 

 

 

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.