DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

10 x Skrzyp zimowy - Robustum

Kod produktu: Equisetum
Cena: 239 PLN
Czas realizacji: 3 dni
Adres e-mail

Skrzyp zimowy Robustum - polski bambus

Cena dotyczy 10 doniczek skrzypu w P9

dla bezpieczeństwa wysyłamy rośliny bez doniczek

 

Opis produktu:

  • Rodzina: Equisetaceae
  • Stanowisko: słońce, półcień, cień; wilgotne, podmokłe, płytka woda,
  • Charakterystyka: proste, nierozgałęzione zielone pędy nadziemne z kremowymi węzłami dorastające do 150 cm

Pędy o grubości do 12 mm odróżniają odmianę skrzypu zimowego robustum od pospolitego skrzypu zimowego, którego łodygi zazwyczaj nie przekraczają 6-8 mm grubości. 

 

W Polsce roślina ta często jest określana nazwą polski bambus ze względu na duże podobieństwo do bambusa.

Skrzyp zimowy - jak sadzić?

Sadzonki Equisetum Hyemale sadzimy w miejscach nasłonecznionych. Choć mogą też rosnąć w półcieniu. Sadząc go w gruncie, należy ograniczyć jego rozrastanie się na boki. Wystarczy strefę korzeniową rośliny ograniczyć poprzez okolenie jej wkopaną wokół blachą czy posadzenie w plastikowej donicy - taka osłona powinna sięgać co najmniej 30 do 40 cm w głąb ziemi. Gdy rosnące poziomo pod ziemią pędy natrafią na ściankę, zmienią kierunek - wyrosną w górę zagęszczając kępę. Skrzypy są dość żarłoczne: potrafią co prawda biedować, ale jeśli zasili się je obornikiem, osiągną maksymalny wzrost i będą cieszyć żywą zielenią pędów.

 

Equisetum Hyemale nawożenie

Gleba powinna być dość ciężka, lecz przepuszczalna, żyzna stale wilgotna. Choć skrzypy nie są roślinami wymagającymi i potrafią rosnąć nawet w jałowym podłożu, to ich wzrost jest w takich warunkach bardzo powolny, a roślina zwykle osiąga dużo mniejsze rozmiary. Dodanie odpowiedniego nawozu zdecydowanie przyśpiesza rozrost skrzypu robustum jest on okazalszy i w szybkim tempie tworzy przepiękne kępy. Do nawożenia zalecamy nawóz uniwersalny do oczka i ogrodu, dostępny w sekcji nawozy do roślin ogrodowych.

 

W naszej ofercie znajdziesz również inne rośliny do ogrodu. Zapraszamy!


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI, SĄ OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN!

ROŚLINY SĄ BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

 

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

UWAGA! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i odpowiednio nawilżyć, w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny! Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji, jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku, ponieważ ma na to wpływ wiele czynników niezależnych od nas, tj:

  • pogoda,
  • podłoże,
  • nawozy,
  • czas, po jakim rośliny zostały posadzone.

Ze względu na to, że są to żywe rośliny, nie ma możliwości zwrotu.

     

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.