DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

ROZPLENICA JAPOŃSKA MOUDRY

Kod produktu: Pennisetum
Cena: 18.99 PLN
Dostępna ilość: 44
Czas realizacji: 3 dni
Ilość sztuk: 

Rozplenica japońska Moudry

Cena dotyczy sadzonki z doniczki p9. Dla bezpieczeństwa wysyłane bez doniczek

Rozplenica japońska Moudry to średnio wysoka trawa ozdobna dorastająca do 120 cm z kwiatostanem. Rośnie szybko i zakwita we wrześniu. Liście są koloru zielonego, a kwiatostany są puszyste, długie i purpurowe. Jak wszystkie rozplenic japońskich, odmiana ma zwarty, fontannowy pokrój.

Zastosowanie rozplenicy Moudry

Pennisetum alopecuroides Moudry świetnie sprawdza się na rabatach z innymi bylinami jak werbena patagońska, jeżówka czy rudbekia. Można sadzić je pojedynczo, w grupach czy dużych nasadzeniach. Rozplenica japońska dzięki swoim walorom estetycznym wykorzystywana jest w ogrodach wszelkiego rodzaju, zarówno nowoczesnych jak i naturalistycznych. Dzięki szybkiemu rozrostowi, można z powodzeniem sadzić ją w donicach na tarasach lub balkonach, jednak na zimę należy ją odpowiednio zabezpieczyć przed mrozem.

Pennisetum alopecuroides Moudry - wymagania

Wszystkie rozplenice i większość traw ozdobnych, potrzebuje stanowiska słonecznego,a pod względem podłoża poradzi sobie wielu typach gleb, przy delikatnym nawożeniu i podlewaniu - jednak warto wybierać dla niej miejsca żyźniejsze z większą dostępnością do wody, co zaowocuje pięknym i szybkim rozrostem. Uprawa rozplenicy japońskiej Moudry jest łatwa i niewymagająca, wystarczy na wiosnę przyciąć kępę na wysokości ok. 5-15 cm, w zależności od jej wielkości.

 

Termin kwitnienia: wrzesień - październik

Wysokość: 120 cm

Kolor kwiatów: purpurowe

Stanowisko: słoneczne

Wymagania wodne: średnie

Typ gleby: przeciętna ogrodowa

Mrozoodporność: pełna

 

Zobacz nasze byliny ozdobne, które możesz posadzić w rabatach z rozplenicą japońską, by ozdobić swój ogród!


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

 

 

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.