DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Małże OCZYSZCZAJĄCE do oczka wodnego

 

Małże wymagają podłoża w jakim mogą się zakopać, może być to piasek. Wystarczy kuweta z nasypanym piachem ( cokolwiek), żeby było np 5 cm warstwy piachu. Małże umieszczamy na głębokości co najmniej 30-40 cm, kładziemy na piachu a po czasie małże same powinny się w nim zagrzebać. Nie wolno małży pozbawiać wody - po rozcięciu worka od razu trzeba umieścić w wodzie.

Na Podróż nabijamy worki z wodą - tlenem jak poniżej. Pakowane w podwójny rękaw.

Małże OCZYSZCZAJĄCE do oczka wodnego

Kod produktu: Anodonta
Cena: 7.99 PLN
Dostępna ilość: 100
Czas realizacji: 2 dni
Ilość sztuk: 

Małża Szczeżuja pospolita

CENA DOTYCZY 1 SZT MAŁŻ

 

Oferowane przez nas małże są bardzo dobrze zapakowane  (W RĘKAWY Foliowe Z WODĄ Z NABITYM TLENEM) oraz zabezpieczone na czas transportu.

Szczeżuja pospolita (Anodonta anatina) to gatunek słodkowodnej małży z rodziny skójkowatych. Muszla szczeżui jest szeroka i silnie bocznie spłaszczona, o cienkich ściankach. Nie występuje zamek (na styku dwóch połówek nie ma żadnych ząbków, listew).

 

Występowanie i środowisko PL

Gatunek ten zamieszkuje Europę i Azję. W kraju jest pospolity, głównie na nizinach. Zamieszkuje wody stojące i wolno płynące.

 

Tryb życia i zachowanie

Zwykle bywa zagrzebana w mule, piachu.

Szczeżuja zagrzebuje się i porusza przy pomocy organu zwanego stopą; najpierw stopa wysuwa się do przodu, następnie jej mięśnie kurczą się i ciągną całe ciało za sobą. Korzystając ze swojej jednej stopy szczeżuja powoli przesuwa się do przodu, pozostawiając w mule bruzdę. Muszla przeważnie jest lekko rozchylona - w jej szczelinie widoczne są syfony. W momencie zagrożenia mięczak zamyka muszlę; do jej rozwarcia od zewnątrz potrzeba wtedy dużej siły.

Szczeżuja nie ma oczu, reaguje jednak na zmiany natężenia światła, ponieważ posiada wyspecjalizowane komórki światłoczułe. Wyczuwa również zmiany w składzie chemicznym wody oraz drgania ziemi.

Posiada serce, nerki, żołądek, zwoje nerwowe i gruczoły rozrodcze. Silne mięśnie otwierają i zamykają muszlę, której wnętrze wyściela warstwa macicy perłowej, wytwarzanej przez płaszcz (część ciała), produkujący także samą muszlę.

 

Jej wzrost jest nieregularny, a zimą prawie ustaje.

Na kształt muszli szczeżui mają wpływ różne czynniki, na przykład bliskość brzegów czy występowanie słabych prądów wodnych. Zwierzę rozmnaża się dopiero po osiągnięciu czwartego lub piątego roku życia.

Długość: 4-20 cm.   Długość życia: kilkadziesiąt lat.

 

Pożywienie

Pokarm (plankton) pobiera z wody, odfiltrowując go.

Szczeżuja żywi się mikroorganizmami i zawiesiną szczątków organicznych unoszących się w spokojnej wodzie, których średnica nie przekracza 0,05 mm. Wchłania je razem z wodą, która jednocześnie dostarcza jej niezbędnego do życia tlenu.


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

Małże do oczka wodnego: szczeżuja pospolita

 

 

 

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.