DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Trytoma BANANA POPSICLE płonąca pochodnia żółta

 

W naszej ofercie znajdziesz również inne rośliny do ogrodu . Zapraszamy!

Trytoma BANANA POPSICLE płonąca pochodnia żółta

Kod produktu: Kniphofia
Cena: 18.99 PLN
Dostępna ilość: 5
Czas realizacji: 4 dni
Ilość sztuk: 

Trytoma BANANA POPSICLE płonąca pochodnia żółta 

Kniphofia Banana Popsicle Trytoma

 

Fantastyczna  odmiana trytomy o kępiastym pokroju rośnie szybko i osiąga wysokość docelową 55 cm. Liście wąskie i podłużne podobne do traw. Kwiaty w żółtym kolorze pojawiają się na początku lata i roślina kwitnie, aż do pierwszych przymrozków. Będzie doskonałą ozdobą rabat, ciekawe wygląda posadzona przy oczku wodnym.    

Bardzo oryginalna i egzotycznie wyglądająca roślina. Z racji niezwykłych kwiatostanów nazywana jest płonącą pochodnią.

Bylina ozdobna tworząca zwarte kępy.Kwitnie od lipca do września. Przycięcie przekwitłych kwiatostanów pobudza roślinę do ponownego kwitnienia!

Roślina idealna na skalniaki i rabaty, często sadzona obok oczka wodnego. Można ją uprawiać również w donicach!

Niezwykłe są kwiatostany tej rośliny. Mają maczugowaty kształt i składają się z niewielkich rurek. Ich zabarwienie jest cytrynowożółte.

Trytoma jest długowieczną byliną i rośnie w tym samym miejscu przez wiele lat. Najlepiej, żeby było ono nasłonecznione, z glebą przepuszczalną, żyzną i umiarkowanie wilgotną. Najlepsze są stanowiska osłonięte, np. przy murze, ścianie budynku itp.

Gatunek odporny na choroby i szkodniki. Należy go zabezpieczać przed mrozem.

Płonąca ozdoba będzie wspaniałą ozdobą każdego przydomowego ogrodu. Może być uprawiana również w pojemniku.

Uprawa trytomy

Sadzić należy na lekkich, przepuszczalnych, w miarę żyznych glebach. Trytoma uwielbia słońce i ciepłe stanowiska, gdzie w lecie utrzymywana jest umiarkowana wilgotność, a w zimie panuje susza. Jeśli w ogrodzie dominuje gleba ciężka, mokra i gliniasta należy zastosować drenaż przed sadzeniem trytomy (w dole wykopanym pod sadzonki na dnie należy umieścić gruby żwir lub potłuczone donice ceramiczne na dnie, a wyżej zastosować kompost wymieszany z piaskiem).  Dla zabezpieczenia przed dostawaniem się wody do wnętrza karpy warto związać wszystkie liście podnosząc je do góry i związując sznurkiem lub spinając gumką recepturką. Nie należy okrywać trytomy groniastej na zimę materiałami nieprzewiewnymi, np. folią gdyż liście bardzo łatwo zaczynają gnić. Na okres zimowy dla dobrego zimowania trytoma wymaga gleby przesuszonej, która nie zatrzymuje dużej ilości wody z jesiennych opadów deszczu, gdyż to właśnie nadmiar wody przyczynia się do gnicia jej korzeni zimą. Trytoma jest mrozoodporna dla większości regionów Polski poza północnym wschodem, gdzie wymaga okrywania, w pozostałych częściach kraju zadbać należy jedynie o ograniczenie ilości wody na okres zimowy poprzez zapewnienie drenażu oraz przepuszczalnej gleby na etapie sadzenia.

Gdzie możemy wykorzystać trytomę 

Trytomę najlepiej sadzić w wyeksponowanych miejscach, gdzie jej blask i uroda będzie najlepiej zaprezentowana. Polecana jest do upiększania rabat w kompozycjach z innymi roślinami, ładnie prezentuje się w otoczeniu oczka wodnego jak również w towarzystwie kamieni w ogrodach skalnych oraz na słonecznych rabatach. Najlepiej wyglądają rośliny sadzone w grupach po kilka sztuk (wówczas sadzimy w ilości 5 sztuk na 1 m²) lub pojedynczo jako solitery.

Wymagania

Preferuje stanowiska słoneczne, osłonięte. Najlepiej rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej, wilgotnej. Latem zaleca się obfite podlewanie i nawożenie. Mrozoodporna, jednak lepiej okryć ją np. gałązkami świerkowymi. W zimie nie lubi nadmiaru wody.

Nawożenie Trytomy

Rośliny te sadzimy w miejscach nasłonecznionych. Choć mogą też rosnąć w półcieniu, jednak mniej obficie wtedy kwitną. Gleba powinna być przepuszczalna i żyzna.

Rośliny nawozimy nawozem typu osmocote do roślin kwitnących i lilii wodnych. Link<<< Nawozy>>>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

 

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.