DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Miskant GRACILLIMUS Piękna Trawa Ozdobna

Kod produktu: Miscanthus
Cena: 19.99 PLN
Czas realizacji: 3 dni
Adres e-mail

Miskant gracillimus - oryginalna dekoracja do ogrodu

 

CENA DOTYCZY SADZONKI Z DONICZKI p9

Sadzonki dobrze ukorzenione

 

Miskant gracillimus jest niezwykle łatwy w uprawie. Miskanty chińskie dobrze prezentują się zarówno samodzielnie, jak i jako tło dla innych roślin. 
Zapewnienie odpowiednich warunków do uprawy sprawi, że miskant będzie szybko rósł i stanie się oryginalną dekoracją ogrodu. Podobnie jak w przypadku innych traw, miskant gracillimus powinien być zasadzony w miejscu uprzednio przekopanym i odchwaszczonym . Można wzbogacić podłoże również o kompost, najlepiej naturalny.

 

Miskant chiński gracillimus - warunki uprawy

 

Uprawa miskanta chińskiego wymaga zastosowania odpowiedniej rozstawy. Ponieważ liście tej trawy ozdobnej osiągają wysokość około 180 cm, a wysokość kępy z kwiatostanem ok 200cm. Kępy rozrastają się do średnicy od 70 do 90 cm, preferowana rozstawa to 70 cm. Miskant chiński ''Gracillimus' zakwita rzadko, ale jeśli już, to kwitnie od sierpnia aż do listopada.

 

Miskant chiński gracillimus preferuje miejsca nasłonecznione . Brak dostępu do słońca i przewaga cienia w ciągu dnia mogą doprowadzić do wiotczenia i osłabienia liści, a w ostateczności nawet do zamierania trawy. Zaletą rośliny jest to, że dobrze znosi susze. Jest w stanie przetrwać w wysokich temperaturach powietrza w nienaruszonym stanie, nawet przez długi okres bez deszczu.

 

Trawa gracillimus lubi gleby przepuszczalne i umiarkowanie wilgotne , jednak nie ma w tej kwestii wygórowanych wymagań i poradzi sobie również na typowych ziemiach ogrodowych.

Podłoże nie musi być zbyt często nawożone, wystarczy coroczne przeprowadzenie zabiegu (najlepiej na wiosnę, między marcem a kwietniem).

Warto stosować nawozy wieloskładnikowe.

 

W okresie jesienno-zimowym miskanty powinny być dobrze zabezpieczone przed wiatrem, dzięki czemu nie ulegną mechanicznym uszkodzeniom i utrzymają dobrą kondycję do następnej wiosny. Trawa dobrze znosi zimowanie i niskie temperatury , dlatego nawet w chłodniejszym klimacie może być uprawiana jako roślina wieloletnia.

 

Aby dobrze rosła, po zimie wymaga mocnego cięcia, które pozwoli pozbyć się wysuszonych i uszkodzonych liści.

 

Trawa ozdobna gracillimus dobrze znosi przycinanie i szybko wypuszcza nowe, młode liście. Zniszczone części przycina się bardzo nisko ziemi, na wysokości około 5–7 centymetrów.

Dzięki temu już po kilku tygodniach można zauważyć, jak miskant gracillimus tworzy pióropusz.

 

Jeśli miskant chiński gracillimus potrzebuje przesadzenia, to najlepiej przeprowadzić ten proces wczesną wiosną, jeszcze przed tym, jak roślina wypuści nowe pędy. Ziemię warto wcześniej przygotować, używając kompostu lub nawozu. Po przesadzeniu roślina powinna zostać obficie podlana. W naszej ofercie prezentujemy również profesjonalne nawozy do roślin ogrodowych

 

 

 

 

 


 


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

 

 

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.