DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

CIEMIERNIK HELLEBORUS HYBRID PURPLE FIOLET

Kod produktu: HELLEBORUS
Cena: 24.99 PLN
Dostępna ilość: 96
Ilość sztuk: 

CIEMIERNIK HELLEBORUS HYBRID PURPLE


Cena dotyczy sadzonki w doniczce P9

 

Fioletowy ciemiernik Helleborus Hybrid to wyjątkowy kolor liści i kwiatu jest doskonałym uzupełnieniem dla innych roślin w ogrodzie,

Może stanowić wspaniałe tło dla wczesnych, wiosennych, kwitnących roślin.

Ta odmiana ciemiernika to doskonały wybór dla miłośników ogrodu,

którzy poszukują czegoś niezwykłego i niebanalnego.

Jeśli szukasz rośliny, która dodaje koloru i charakteru do Twojego ogrodu,

Ciemiernik Helleborus Hybrid Purple może być doskonałym wyborem.

Nie tylko cieszy oko swoim wyglądem, ale także przyciąga pszczoły i inne owady zapylające,

co przyczynia się do ekologicznej równowagi w ogrodzie.

 

Charakterystyka fioletowego ciemiernika Hybrid Purple

 

Wysokość: 30-60cm
Czas kwitnienia:  W zależności od warunków klimatycznych i lokalizacji geograficznej, kwitnienie ciemiernika Helleborus hybrid może występować już od stycznia do kwietnia.

Kwiaty pojawiają się w miarę topnienia śniegu i podnoszenia się temperatury.

Kształt i kwiaty:Kwiaty ciemiernika są zazwyczaj dzwonkowate, zwisające a odmiana Purple ma kwiaty w odcieniach fioletu lub purpury. Odmiany tej grupy często mają piękne, intensywne kolory.Stanowisko: Preferuje miejsca cieniste lub półcieniste, choć może rosnąć w miejscach o pełnym słońcu, zwłaszcza w chłodniejszych obszarach.Gleba: Ciemierniki najlepiej rosną w żyznej, przepuszczalnej glebie o odczynie lekko kwasowym do lekko zasadowego.Podlewanie: W okresie letnim regularne podlewanie jest ważne, zwłaszcza w czasie suszy. W okresie zimowym potrzebują mniej wody.Rozmnażanie: Można rozmnażać przez podział kłączy wczesną wiosną.Ochrona przed chorobami: Ciemierniki są ogólnie odporne na wiele chorób, ale dobrze jest unikać zbyt wilgotnych warunków, aby zapobiec zgniliznom korzeni.

 

Po ustaniu mrozów należy roślinę zasilić roślinę.

Zawiązki kwiatów u Helleborus Hybrid Purple powstają latem, wzrasta wtedy zapotrzebowanie roślin na wodę. Należy ciemiernik regularnie podlewać , utrzymując lekko wilgotne podłoże , a odwdzięczy się pięknym kwitnieniem.

Późną jesienią należy ściąć wszystkie uschnięte liście. Spowoduje to obfitsze kwitnienie a jednocześnie zabieg ten uchroni naszą roślinę od powszechnej choroby grzybowej na ciemiernikach powodującej usychanie zewnętrznych liści. Odbiją one zaraz po kwitnieniu.

Sprawdź również: Ciemiernik Helleborus Double Ellen czerwony

 

 


 


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

 

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁA PRZEDSPRZEDAŻ

        NA SEZON 2024

 


 

© 2023 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.