DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Cibora zmienna PAPIRUS

Kod produktu: CYPERUS
Cena: 29.99 PLN
Dostępna ilość: 5
Ilość sztuk: 

PAPIRUS

Na zdjęciach przykładowe sadzonki w sprzedaży

Cena dotyczy 1 sadzonki z doniczki C3,  dla bezpieczeństwa wysyłana  bez doniczek.

KOMPAKTOWA  ODMIANA PAPIRUSA DORASTA DO OK 70CM PRZEZ  CO IDEALNIE NADAJE SIE DO DOMU.

Papirus jak parasolka

Całość wygląda jak miniaturowy i dość ażurowy parasol. Wśród liści mogą pojawiać się również kwiaty.

Papirus to mało wymagająca  roślina nadająca sie jako roślina doniczkowa do uprawy w domu . Latem może też rosnąć na tarasie lub w oczku wodnym. W warunkach domowych papirus czuje sie najlepiej w miejscach jasnych w miare możliwosci oddalonych od grzejników. Roślinę warto postawić na wiekszym podstawku stale wypełnionym wodą , zapobiega to obsychaniu koncówek liści Cibory, która nie lubi zbyt suchego powietrza.

Nie można dopuszczać do przeschnięcia bryły korzeniowej, bo liście szybko zaczną brązowieć i zasychać.  Poza odlewaniem, papirus można regularnie zraszać.

Rozmnażanie

Papirusa najłatwiej rozmnożyć odcinając rozetę. Odciętą parasolkę z około 5cm ogonka kładziemy na podstawku z wodą do góry nogami, ze środka rozety w ciągu kilku kilkunastu dni wyrosną nowe pędy wraz z korzeniami. Cibora może być rownież rozmnażana poprzez podział rozrośniętego kłącza jak i przez siew ( w warunkach domowych pipirus rzadko wytwarza nasiona)

Sadzenie

Sadzonki  sadzimy w donice 3litrowe lub większe . W kwestii podłoża Papirus nie jest wymagający, można zastosować zwykłe uniwersalne dostępne w sklepach ogrodniczych. Do podłoża dodajemy nawóz uniwersalny typu osmocote lub koreczki  dostępne na naszych aukacjach

 

PAPIRUS w oczku wodnym

NIŻSZA ŁADNA ODMIANA PAPIRUSA DORASTA DO OK 70CM

Jeśli dysponujemy ogrodem z oczkiem wodnym, na lato możemy papirus do niego przenieść. Pamiętajmy jednak, żeby roślinę wziąć z powrotem do domu przed nastaniem chłodów. Papirus szybko się rozrasta i łatwo rozmnaża, więc możemy poświęcić część roślin na obsadzenie oczka wodnego, trzeba się jednak liczyć z tym, że będzie to uprawa jednoroczna - papirusy nie przetrwają zimy na zewnątrz.

Doniczkę z papirusem możemy też wynieść latem na balkon lub taras, ale nie zapominajmy o regularnym i obfitym podlewaniu. 

KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

UWAGA!!! 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁA SPRZEDAŻ

        NA SEZON 2022

 


 

© 2022 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.