DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Funkia Hosta Firn Line

Kod produktu: Hosta
Cena: 20.99 PLN
Dostępna ilość: 16
Czas realizacji: 3 dni
Ilość sztuk: 

FUNKIA HOSTA FIRN LINE - do ogrodu i wokół oczka

Cena dotyczy 1 sadzonki z doniczki

Dla bezpieczeństwa wysyłane bez doniczek

 

Firn Line to oryginalna odmiana, o niebieskich liściach z szerokim, białym marginesem. Nim jednak margines stanie się biały, ma piękny żółto kremowy odcień. Atrakcyjny, jasny brzeg liścia jest tym szerszy, im starsza jest kępa, osiąga wysokość 40 cm.

 

HOSTA FUNKIA FIRN LINE - sadzenie i rozmnażanie

Funkię Firn Line można sadzić na ocienionych i wilgotnych stanowiskach. Świetnie nadaje się do obsadzania stawów, oczek wodnych, strumyków. Hosta Firn Line świetnie prezentuje się w kompozycjach z innymi roślinami. Dobrze wygląda zarówno na małych rabatkach jak i w dużych ogrodach, parkach, skwerach. Mniejsze odmiany świetnie nadają się do uprawy w donicach i pojemnikach na balkonach lub tarasach. Sprawdź naszą kolekcję Funkii!

Rozmnażanie wykonywane jest poprzez rozdzielenie okazów - najlepiej wiosną. Kłącza należy zabezpieczyć, okrywając warstwą podłoża o grubości 4 cm, natomiast na zimę nie musimy specjalnie zabezpieczać czy przykrywać funki. Jest odporna na mrozy

 

Wymagania:
łatwa w uprawie
Kolor kwiatów:

fioletowe

Kolor liści:

niebieskie z szerokim białym marginesem

Wysokość:
ok 30-50 cm a z kwiatami do 70cm
Stanowisko:

cieniste, półcieniste

Gleba:
gleba głęboko uprawiona, piaszczysto-gliniasta,
lekko kwaśna bądź obojętna, wilgotna, 
Termin kwitnienia:

lipiec/ sierpień

Mrozoodporność:
Całkowita
 
Charakterystyczne dla funki Firn Line jest to, że kolor liści zależy od miejsca, w którym rośnie, im ciemniejsze i bardziej zacienione, tym ciemniejsze liście.

 

W naszej ofercie prezentujemy również gotowe zestawy roślin do ogrodu, z pomocą których stworzysz piękne kompozycje. 

 


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI, SĄ OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN!

ROŚLINY SĄ BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

 

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

​​

 

UWAGA!

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny! Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji, jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku, ponieważ ma na to wpływ wiele czynników niezależnych od nas, tj:

  • pogoda,
  • podłoże,
  • nawozy,
  • czas, po jakim rośliny zostały posadzone.

 Ze względu na to, że są to żywe rośliny, nie ma możliwości zwrotu.

     

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.