DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

10 x PŁYWACZ ZWYCZAJNY Pakiecik

Kod produktu: Utricularia
Cena: 49 PLN
Dostępna ilość: 17
Czas realizacji: 3 dni
Ilość sztuk: 

Pływacz zwyczajny Utricularia vulgaris - zestaw 10 sztuk

Cena dotyczy 10 sadzonek pływacza

 

Utricularia vulgaris Jest to roślina wodna, której głównym siedliskiem są stojące wody, bagna i torfowiska.

Pływacz zwyczajny wyróżnia się swoim nietypowym sposobem łapania zdobyczy. Posiada specjalnie przystosowane pułapki zwane "zakrętkami", które są rozmieszczone na ich drobnych liściach pod wodą. Zakrętki są otwarte i gotowe do schwytania małych organizmów, takich jak plankton, larwy owadów i małe skorupiaki, które nieostrożnie wpadną do pułapki. Gdy ofiara trafi do zakrętki, zostaje zamknięta dzięki działaniu podciśnienia, a roślina wykorzystuje enzymy do rozkładu i trawienia zdobyczy.

Pływacz zwyczajny, należący do roślin pływającychma delikatne, rozgałęzione łodygi, które unoszą się na powierzchni wody. Jego liście są drobne, pierzaste i zielone, a korzenie są stosunkowo krótkie. Roślina ta ma także charakterystyczne, jaskrawożółte kwiaty, które wyrastają ponad powierzchnię wody na długich łodygach. Kwitnienie pływacza zwyczajnego przypada na okres letni, a kwiaty przyciągają owady zapylające.

Dlaczego warto wykorzystać zestaw 10 sztuk Pływacza zwyczajnego w swoim oczku wodnym?

Pływacz zwyczajny jest cennym elementem ekosystemów wodnych. Oprócz swojej roli jako drapieżnik, usuwając małe organizmy, może również pomagać w oczyszczaniu wody ze związków organicznych. Jest także siedliskiem dla różnych gatunków zwierząt, takich jak małe ryby i owady wodne.

Ze względu na swoje unikalne cechy i piękno, pływacz zwyczajny jest często uprawiany w oczkach wodnych. Ochrona siedlisk wodnych oraz świadomość i szacunek dla tych delikatnych roślin są kluczowe dla zachowania ich populacji w naturze.


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

 

Informacja

 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.