Strzałka wodna Szerokolistna

 

 

 

DO ZAMÓWIENIA  DOKŁADAMY ZAWSZE ALBO WIĘCEJ ILOŚCI SADZONEK ALBO COŚ EKSTRA W ZALEŻNOŚCI OD DOSTĘPNOŚCI:)

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

 

KAŻDA ROŚLINKA OPISANA OSOBNO WIĘC NIE BĘDZIE PROBLEMU Z IDENTYFIKACJĄ

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

 

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

 

P O W O D Z E N I A :)

 

Strzałka wodna Szerokolistna

Kod produktu: Sagittaria
Cena: 5.9 PLN
Dostępna ilość: 76
Ilość sztuk: 

Aktualna oferta to przedsprzedaż zakupione rośliny będą wysyłane po 13 kwietnia 2020r  w kolejności złożonych zamówień.

Uwaga oferta dotyczy przedsprzedaży. Nasze rośliny dostępne są w przedsprzedaży już od stycznia dzięki temu mogą państwo spokojnie zaplanować prace w ogrodzie wiedząc ze sadzonki będą na państwa czekać. Wysyłki roślin mrozoodpornych zaczną się na początku kwietnia natomiast rośliny nie mrozoodporne oraz zamówienia łączone zawierające takie rośliny wysyłane będą po 13 kwietnia lub gdy będzie już odpowiednio ciepło. W przypadku nie sprzyjającej pogody termin wysyłek może ulec zmianie. Z czasem w naszej ofercie będą się pojawiać kolejne rośliny, istnieje możliwość ich późniejszego dokupienia i połączenia kilku zamówień w jedno. Przy kolejnym zakupie w formularzu dostawy należy wybrać odbiór w punkcie sprzedawcy po przedpłacie oraz w informacjach dla sprzedawcy umieszczenie prośby o połączenie zamówień.

Przykładowe zdjęcia roślin są wykonane w pełni okresu wegetacji. Zależnie od pory roku, otrzymane rośliny mogą się różnić od roślin widocznych na zdjęciach.

 

Strzałka szerokolistna (Sagittaria latifolia)

 

DO POCZĄTKU MAJA SPRZEDAWANA JAKO BULWY,

POTEM JUZ SADZONKI

 

W odróżnieniu do strzałki wodnej posiada kwiaty o żółtych pręcikach, które prezentują sie atrakcyjniej. Kwitnie podobnie jak nasza rodzima strzałka lipiec - wrzesień. Podstawową różnicą odrózniającą oba gatunki są liście, które u strzałki szerokolistnej są szersze i nie mają tak ładnego strzałkowatego kszatałtu - są zaokraglone na końcach. Zimuje w postaci bulwek pojawiających się na rozłogach. Mrozoodporność wystarczająca, choć jeden raz podczas dużego ocieplenia w lutym strzałki zaczeły rosnać i jak w marcu powróciły mrozy to część roślin tego nie przeżyła - nasze rodzime odporniejsze rodzime strzałki na to nie zareagowały.

W oczkach wodnych strzałka szerokolistna jest gatunkiem bardzo popularynym, i spotkamy go częściej od rodzimych strzałek. Z zakupem ich też nie będzie kłopotu. Strzałki szerokolistne gdy temperatura jest odpowiednia rozrastają się szybko i oprócz bulwek wytwarzanych na koniec sezonu wydają też nowe rośliny na rozłogach. Stanowisko uprawy powinno być słoneczne a podłoże żyzne. Najlepiej uprawiać na głebokosci 0-10 cm, choć w dobrych warunkach da radę i głebiej.

 

 


 

UWAGA!!!

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

     

W okresie wczesnowiosennym większość bylin pozbawiona jest części nadziemnej.. Stopień rozwoju jest ściśle związany z indywidualnymi cechami gatunku.

Niektóre rośliny wymagają do prawidłowego wzrostu ciepłych nocy występujących w naszym klimacie w okresie maja/czerwca, inne zaś intensywnie rozwijają się już w marcu.

 Żywa część rośliny pozostaje pod ziemią. Kupując rośliny w okresie wczesnowiosennym (marzec - kwiecień) należy mieć świadomość, że większość z nich jest wówczas w fazie uśpionej.

Sadzonki takie zwykle nie posiadają jeszcze liści i pędów lub dopiero zaczynają się one rozwijać

     

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 200 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

PACZKA DOTRZE JUTRO

zamówienie przed 10:00

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.