DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Ślimak do oczka. Żyworodka pospolita Viviparus contectus. Filtracja oczka wodnego. 5 sztuk

Ślimak do oczka. Żyworodka pospolita Viviparus contectus. Filtracja oczka wodnego. 5 sztuk

Kod produktu: Viviparus contectus
Cena: 34.99 PLN
Czas realizacji: 5 dni
Adres e-mail

Żyworodka pospolita Viviparus contectus

CENA DOTYCZY 5 SZT ŚLIMAKÓW

 

Żyworodek pospolity jest ślimakiem należącą do rodziny żółwiowatych (Viviparidae). Posiada spiralnie zwinięte muszle i osiąga długość od 2 do 5 cm. Jego muszla jest jasnobrązowa lub zielonkawa. Żyworodek pospolity posiada ciało w kolorze szaro-zielonym lub brązowym, z jasnymi pasami na bokach. Jego skrzela znajdują się po prawej stronie ciała, a tylna część jest stożkowata.

 

Występowanie i środowisko PL

Występuje w wodach słodkich stojących, także w Polsce.

 

Tryb życia i zachowanie

Żyworodek pospolity jest świetnym filtrem wodnym, ponieważ żywi się glonami i zanieczyszczeniami organicznymi. Pomaga to utrzymać czystość wody i ogranicza wzrost glonów, co przyczynia się do utrzymania zdrowego środowiska w oczku wodnym.

 

Jest on stosunkowo łatwy w hodowli i przystosowuje się do różnych warunków wodnych. Może przetrwać w różnych temperaturach i toleruje zarówno słodką, jak i lekko zasoloną wodę. Żyworodek pospolity jest zazwyczaj zwierzyną pokojową dla innych roślin i zwierząt w oczku wodnym. Nie zagraża innym roślinom, a jego obecność może nawet pomóc w utrzymaniu równowagi biologicznej w ekosystemie wodnym.

 

Rozmnaża się w sposób nietypowy jak na ślimaki. Samice składają jaja, które rozwijają się wewnątrz specjalnych zawijaszków, zamiast składać je na zewnątrz muszli. Po pewnym czasie, młode ślimaki opuszczają zawijaszki i zaczynają samodzielne życie. Ma zdolność do szybkiego rozmnażania się, co może prowadzić do zwiększenia populacji w oczku wodnym. Jest to szczególnie korzystne, jeśli chcesz stworzyć pełne i zasobne środowisko wodne.

 

Długość: 2-5 cm.   Długość życia: około 3 lat.

 

Pożywienie żyworodka pospolitego Viviparus contectus

Pokarm (plankton) pobiera z wody, odfiltrowując go.

Żyworodki żywi się mikroorganizmami i zawiesiną szczątków organicznych unoszących się w spokojnej wodzie, których średnica nie przekracza 0,05 mm. Wchłania je razem z wodą, która jednocześnie dostarcza jej niezbędnego do życia tlenu.


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

Małże do oczka wodnego: szczeżuja pospolita

 

 

 

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.