DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Skrzyp zimowy - Robustum do oczka

Kod produktu: Equisetum
Cena: 24.99 PLN
Dostępna ilość: 120
Czas realizacji: 3 dni
Ilość sztuk: 

Skrzyp zimowy Robustum do oczka - Equisetum hyemale

Cena dotyczy sadzonki w doniczce P9
Dla bezpieczeństwa wysyłamy rośliny bez doniczek.

MINIMUM 6 PĘDÓW - AKTUALNE ZDJĘCIE PONIŻEJ

Opis sadzonek skrzypu zimowego do oczka wodnego:


rodzina: Equisetaceae

 

stanowisko: słońce, półcień, cień; wilgotne, podmokłe, płytka woda

 

opis: proste, nierozgałęzione zielone pędy nadziemne z kremowymi węzłami dorastające do 150 cm

Pędy o grubości do 12mm odróżniają odmianę Robustum do oczka wodnego od zwykłego skrzypu zimowego, którego łodygi zazwyczaj nie przekraczają 6-8mm grubości.

 

Sadząc go w gruncie należy ograniczyć jego rozrastanie się na boki. Wystarczy strefę korzeniową rośliny ograniczyć poprzez okolenie jej wkopaną wokół blachą czy posadzenie w plastikowej donicy - taka osłona powinna sięgać co najmniej 30 do 40cm w głąb ziemi. Gdy rosnące poziomo pod ziemią pędy natrafią na ściankę, zmienią kierunek - wyrosną w górę zagęszczając kępę.

 

Skrzypy są dość żarłoczne: potrafią co prawda biedować, ale jeśli zasili się je obornikiem, osiągną maksymalny wzrost i będą cieszyć żywą zielenią pędów.

Skrzyp zimowy Equisetum hyemale do oczka wodnego - sadzenie oraz nawożenie

Rośliny te sadzimy w miejscach nasłonecznionych. Choć mogą też rosnąć w półcieniu. Gleba powinna być dość cieżka lecz przepuszczalna, żyzna stale wilgotna. Donica może też stać bezpośrednio w wodzie.

 

Choć skrzypy Robustum do oczka nie są roślinami wymagającymi i potrafią rosnąć nawet w jałowym podłożu, to ich wzrost jest w takich warunkach bardzo powolny a roślina zwykle osiąga dużo mniejsze rozmiary. Dodanie odpowiedniego nawozu zdecydowanie przyśpiesza rozrost skrzypu robustum, jest on okazalszy i w szybkim tempie tworzy przepiękne kępy.

 

Do nawożenia zalecamy zastosować specjalny nawóz do roślin wodnych i ogrodu dostępny w naszym sklepie.

 

W naszej ofercie znajdziesz również inne rośliny do ogrodu. Zapraszamy!


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

 

Informacja

 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.