DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

Onowodek dwukłosowy Aponogeton distachyos

Jak sadzić roślinę Aponogeton Distachyos? 

Onowodek ma wymagania podobne do lilii wodnych. Tak więc przy jego sadzeniu stosujemy to samo podłoże oraz nawozy. 

Jedyna różnica to wielkość donicy. Wystarczy pojemniek 5-10l. 

 

Nawozy do lilii wodnych jak i innych roślin są dostępne w ofercie sklepu Wodne Rośliny. 

 

 

Onowodek dwukłosowy Aponogeton distachyos

Kod produktu: Aponogeton
Cena: 39.99 PLN
Dostępna ilość: 27
Czas realizacji: 3 dni
Ilość sztuk: 

Onowodek dwukłosowy z charakterystycznymi białymi kwiatostanami

Cena dotyczy 1 sadzonki.

 

Nietypowa roślina jak na polskie warunki. Kwitnie jako pierwsza wczesną wiosną, tworząc przepiękne biało-kremowe kwiatostany w kształcie litery V. Kwiaty bardzo ładnie i wyraźnie pachną. Kwiatostany osiągają do 4,5cm długości. Onowodek dwukłosowy jest jadalny, w swojej ojczyźnie Afryce spożywa się jego kwiaty jak i inne części. Po wiosennym okresie kwitnienia roślina latem przechodzi w stan spoczynku, by na początku jesieni ponownie zakwitnąć. Przy łagodnej zimie kwiaty mogą sporadycznie pojawiać się aż do wiosny. W oczku uprawiamy tą piękną roślinę w pojemnikach z żyznym podłożem.

 

Sadzimy ją na głębokości 40-80cm. W zimie cebulka musi znajdować się poniżej strefy lodu. Aponogeton Distachyos lubi zimną wodę i latem przechodzi w spoczynek, może wtedy całkowicie stracić liście, jednak jak tylko ustaną letnie upały z bulwki wyrosną nowe oraz pojawią się jesienne kwiaty.

 

Roślina ta posiada liście pływające z ogonkiem o długości 1m. Blaszka liściowa osiąga długość do 23 cm i szerokość do 7,5 cm (w oczku jest zwykle mniejsza) koloru zielonego. Pęd kwiatowy długości do 80 cm pogrubiony pod kwiatem. Kwiatostan z dwoma kłosami o długości do 4,5 cm. Kwiaty rozłożone jednostronnie w dwóch rzędach z jednym dużym i białym listkiem kwiatu z 8 - 16 pręcikami . Nasiona o wielkości 17 x 5 mm.

 

 


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

Informacja

 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.