DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

KACZENIEC ŻÓŁTY MULTIPLEX Caltha Palustris

 

 

KACZENIEC ŻÓŁTY MULTIPLEX Caltha Palustris

Kod produktu: Caltha
Cena: 19.9 PLN

AKTUALNIE ROSNĘ...

Adres e-mail

Kaczeniec Multiplex Knieć błotna 

Cena dotyczy 1 sadzonki 

 

 

 

Opis produktu:

Kaczeniec Multiplex to jedna z najpiękniejszych odmian. Jest odporny i niewymagający. Ma pełne, żółte kwiaty jak pompony. 

Uprawa i wymagania:

Wysokość: około 30 cm

Szerokość: około 30 cm

Kwitnienie: kwiecień-czerwiec (IV-VI)

Gdy wiosna jest ciepła, kaczeniec Multiplex zakwita nawet w marcu (III). Kwiatów jest bardzo dużo. Każdy ma średnicę 3-5 cm.

Kaczeniec Multiplex często kwitnie jeszcze raz we wrześniu (IX). Kwitnienie jest jednak mniej obfite niż wiosną.

Zastosowanie: brzegi stawów, strumieni oraz oczek wodnych, podmokłe łąki i rabaty, rowy z wodą, ogrody z wysokim poziomem wody gruntowej, miniogródki wodne w pojemnikach

Stanowisko: słoneczne, toleruje lekki półcień

Gleba: podmokła, bagnista; odczyn pH 6,1-7,8

Kaczeniec Multiplex dobrze rośnie zarówno w płytkiej wodzie, jak w błocie. Lubi także naturalne łąki zalewane okresowo na przedwiośniu.

Kaczeniec Multiplex ma minimalne wymagania co do żyzności ziemi. Musi być ona jednak cały czas mokra.

Kaczeniec potrzebuje dużo wody zwłaszcza do końca czerwca (VI). Kiedy wody jest mniej, np. z powodu suszy, liście zamierają częściowo lub całkowicie. Kaczeńce, w razie braku wody, potrafią przetrwać w postaci podziemnych kłączy.

Nawożenie: nie ma potrzeby

Kaczeniec Multiplex bardzo dobrze rośnie bez nawożenia. Wystarczają mu składniki w mule i wodzie. Nadmiar nawozu źle wpływa na jakość wody w oczku wodnym, ponieważ sprzyja rozwojowi glonów.

Rozmnażanie: podział kłączy wiosną lub jesienią (marzec oraz wrzesień-październik) oraz nasiona

Najłatwiejsze jest rozmnażanie kaczeńców przez podział kłączy. Dobrze się przyjmują.

Usuwa się ewentualnie liście i pędy zamierające.

Wytrzymałość na mróz: bardzo dobra

Kaczeniec Multiplex jest odporny na największe mrozy. Jednak gdy jest uprawiany w pojemnikach, np. na tarasie, potrzebuje ochrony przed mrozem. Pojemnik z kaczeńcami można też zadołować lub wnieść na zimę np. do garażu.

Choroby i szkodniki: odporny

Kaczeniec Multiplex rzadko choruje. Jeżeli zasychają mu liście, to zwykle przyczynami są przenawożenie albo brak wody.

iz u spotykanego dziko kaczeńca blotnego. Dobrze rośnie w pełnym słońcu lub lekkim cieniu,

najlepiej w płytkiej wodzie lub strefie bagiennej.

 

 

SADZENIE

 

Sadzonki  sadzimy w oczku w  pojemnikach  lub bezpośrednio w dnie w przypadku stawu. Głębokość sadzenia to od  0 do 10cm Podłoże przygotowujemy z mieszanki piachu czarnej ziemi i gliny proporcja okolo 1/1/1 glinę można pominąć . Do podłoża dodajemy nawóz do lilii wodnych i roslin kwitnących typu osmocote lub koreczki .

Roślina wymaga intensywnego nawożenia. Link do nawozu>>>NAWOZY<<< 

 


KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI SĄ  OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW.

DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN !!!

ROŚLINY BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU.

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

 

 

Informacja

 

Po otrzymaniu przesyłki należy jak najszybciej posadzić otrzymane sadzonki do gruntu i   odpowiednio nawilżyć w przeciwnym razie obumrą - są to żywe rośliny!

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji , jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptacje roślin w nowym środowisku ,ponieważ ma na to wpływ wiele czynników

niezależnych od nas .(Pogoda, podłoże, nawozy , czas po jakim rośliny zostały posadzone) . Ze względu na to ze są to żywe rośliny nie ma możliwości zwrotu .

 

 

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁA SPRZEDAŻ

        NA SEZON 2022

 


 

© 2021 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.