DOPISZ SIĘ

 

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail

Wyrażam zgodę dla (Perfekt Klik Sylwia Grzelak wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: 911-191-40-73, REGON: 021134299, adres poczty elektronicznej (e-mail): sklep@wodne-rosliny.pl tel.574521268) na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych w celu marketingowym oraz przesyłania informacji handlowych w formie biuletynu środkami komunikacji elektronicznej z wykorzystaniem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną na podany przeze mnie adres e-mail - Oświadczam, że zostałam(em) poinformowana(y) o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych osobowych ich poprawiania oraz żądania usunięcia, jak również prawa do wycofania zgody w każdym czasie.

Wodne rośliny

Sklep z roślinami do oczka wodnego i ogrodu z własnej hodowli. Szeroki wybór gatunków i zestawów online oraz stacjonarnie w Ostrzeszowie. Zapraszamy na zakupy!

10 x GRZYBIEŃCZYK WODNY Rarytas Roślina ozdobna do oczka

Kod produktu: Menyanthaceae
Cena: 129.99 PLN
Dostępna ilość: 6
Czas realizacji: 3 dni
Ilość sztuk: 

Grzybieńczyk Wodny (Nymphoides peltata)

cena dotyczy 10 sztuk sadzonek

Grzybieńczyk wodny posiada okrągłe pływające liście i kłącza zakorzenione w dnie na głębokości około 0,5m tak bardzo przypominają miniaturowego grzybienia, że wiele osób myli te dwie rośliny. Pomimo wielu podobieństw jest on jednak rodzimą byliną należącą do innej niż grzybienie rodziny.

Grzybieńczyk rośnie zazwyczaj na brzegach jezior i stawów, a także w kanałach i zakolach wolno płynących rzek. Żółte kwiaty masowo pojawiające się w czerwcu i lipcu wyrastają ponad wodę. 

  • Rodzina: Menyanthaceae
  • Stanowisko: Słoneczne
  • Głębokość: 10-60 cm
  • Kwitnienie: Czerwiec-Lipiec
  • Podłoże: Roślina wymaga zasobnego, mulistego podłoża do bujnego wzrostu 

Grzybieńczyk wodny może być uprawiany w niewielkich zbiornikach wodnych, beczkach, mini sadzawkach, ale najlepiej czuje się w większych stawach. Pomimo niewielkich rozmiarów pojedynczych liści, tworzy on rozległe kobierce na powierzchni wody, które doskonale zacieniają zbiornik. Sprawdź inne nasze rośliny do oczka wodnego!

Nymphoides peltata - sadzenie

Sadzonki  sadzimy w oczku w  pojemnikach  lub bezpośrednio w dnie w przypadku stawu. Grzybieńczyk wodny sadzi się od  20 do 50cm. Podłoże przygotowuje się z mieszanki piasku, czarnej ziemi i gliny w proporcji 1:1:1, przy czym glinę można pominąć. Do podłoża dodajemy nawóz do roślin wodnych  typu Osmocote lub koreczki. 


Informacja

 

KAŻDA Z NASZYCH ROŚLIN POSIADA SWÓJ PASZPORT. WSZYSTKIE WORECZKI, DO KTÓRYCH WKŁADAMY ROŚLINKI, SĄ OZNAKOWANE DLA WYGODY NASZYCH KLIENTÓW. DOŁĄCZAMY RÓWNIEŻ KRÓTKI OPIS SADZENIA ROŚLIN! ROŚLINY SĄ BARDZO DOBRZE ZAPAKOWANE I ZABEZPIECZONE NA CZAS TRANSPORTU. 

 

Po otrzymaniu przesyłki zaleca się jak najszybsze posadzenie otrzymanych sadzonek do gruntu oraz odpowiednie nawodnienie, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że obumrą - są to żywe rośliny!

 

Wysyłamy rośliny ukorzenione w dobrej kondycji, jednak nie ponosimy odpowiedzialności za adaptację roślin w nowym środowisku, ponieważ na nią wpływają różnorodne czynniki niezależne od nas (takie jak pogoda, rodzaj podłoża, stosowane nawozy, oraz czas, w jakim rośliny zostały posadzone). Ze względu na żywotność roślin, nie ma możliwości zwrotu.

 

Kupując produkty z naszych aukcji za wysyłkę płacisz tylko raz

P O W O D Z E N I A :)

 


paczka

DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 500 zł

 

support

INFORMACYJNY NA TEMAT ROŚLIN

 

transport

RUSZYŁY   WYSYŁKI

        SEZON 2024

 


 

© 2024 Perfekt Klik: Rośliny wodne do oczka i ogrodu

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.